HomeTipyProč má pračka 3 přihrádky: kam správně umístit prášek

Proč má pračka 3 přihrádky: kam správně umístit prášek

Pračky jsou již dlouho nepostradatelným atributem v domácnosti, který výrazně zjednodušil a urychlil proces praní.Ukazuje se však, že ne každý ví, jaké 3 přihrádky pračka má.

Pochopíme některé nuance používání přihrádek v pračce a kde nasypat prášek do pračky bude správné.

Můžete nasypat prací prášek přímo do bubnu

Všichni výrobci jsou v této věci kategoričtí – nedoporučuje se to.V takovém případě se prášek nemusí zcela rozpustit a zůstane na oblečení, a pokud je navíc s barevnými granulemi – může prádlo obarvit.Kromě toho se prášek nebo gel použije neefektivně.

Do bubnu lze ihned nasypat pouze tekuté prášky a prací prostředky, pokud není v jejich návodu uvedeno jinak.

Detergenty v kapslích se rovněž vkládají ihned do bubnu.

Prací prášek nesypte ihned do bubnu / foto ua.depositphotos.com.

Pokud ne do bubnu, kam tedy prášek v pračce nasypat, ptáte se? Do speciálního zásobníku na prací prostředky, který je rozdělen na tři přihrádky.

A právě do této vaničky se sype i prací prášek, a to pouze do ní.Proč má tedy pračka tři přihrádky? Jsou určeny pro různé druhy pracích prostředků – sypké a tekuté.

Přihrádky v pračce

Přihrádky v pračce jsou označeny I, II.Třetí přihrádka může být označena III, případně může být nakreslena květina nebo hvězda.Tyto symboly jsou stejné pro většinu praček známých značek, i když jejich uspořádání se může u jednotlivých výrobců lišit.

Přihrádky v pračce / foto: ua.depositphotos.com.

Oddělení I a II jsou určena pro prášky a gely.

Oddíl I se obvykle nachází na pravé straně a je nejmenší.Používá se pro prášek, pokud je zvolen intenzivní prací program s předmáčením.V ostatních případech se nepoužívá.Je určena pouze pro sypké prací prostředky.Pokud vás tedy někdy zajímalo, co znamená přihrádka pro předpírku, je to právě ona.

Přihrádku II lze nazvat hlavní přihrádkou – používá se nejčastěji a je využívána ve všech programech.Slouží k tomu, abyste do něj vložili sypký prací prášek nebo gel.Kam se sype tekutý prášek do pračky? I zde, do hlavního oddílu II.

Třetí přihrádka pračky je obvykle určena pro tekutiny, jako jsou kondicionéry, aviváže a bělidla.

Oddíl II v pračce je hlavní oddíl, používá se nejčastěji / foto ua.depositphotos.com.

Kam nalít čisticí prostředek do pračky

Pračky potřebují péči, aby dlouho vydržely.K tomuto účelu existují speciální odstraňovače vodního kamene, které se sypou do přihrádky na prací prostředek.Poté se spustí prací cyklus, ale bez prádla v bubnu.

V každém případě je před použitím pračky důležité přečíst si pokyny výrobce a dodržovat je, pak vydrží dlouho.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments