HomeTipyProč je to nebezpečné: Co se stane, když necháte nabíječku telefonu v...

Proč je to nebezpečné: Co se stane, když necháte nabíječku telefonu v zásuvce

Náš život si nelze představit bez přístrojů a ty zase nefungují bez pravidelného dobíjení.A jestliže se naše maminky obávaly, že si doma zapomenou peněženku, v dnešní době (kdy jsou bankovní karty propojeny s telefony a dokonce i s fitness náramky) se spíše obáváme, že si doma zapomeneme nabíječku.

Co ale s nabíječkou uděláme, když proces ‚doplňování‘ elektřiny skončí? Lze nabíječku ponechat v zásuvce, nebo ji musíme pokaždé vytáhnout, čímž riskujeme uvolnění samotné zásuvky? Je v pořádku nechat nabíjecí podložku v zásuvce bez telefonu, píše Shokru.

Zda byste měli nabíječku odpojit od zásuvky

Jednoznačně ano.Odborníci jsou jednoznačně toho názoru, že ponechání nabíječky zapojené do sítě je hrubým porušením vlastní bezpečnosti.

Co se stane, když necháte nabíječku telefonu v zásuvce

Čtěte takéLevněji nebude: vyšlo najevo, kdy se na Ukrajině budou revidovat tarify elektřinyNejvětším nebezpečím je zkrat a v jeho důsledku požár v bytě nebo dokonce v celém domě.K vyvolání potíží stačí i malé přepětí (a situace s dodávkami elektřiny u nás není nejpříznivější).

Příčinou požáru může být i porucha samotné nabíječky.A takovou poruchu je téměř nemožné určit pouhým okem.A navíc ne vždy utrácíme za drahé a kvalitní nabíječky, často šetříme čínskými analogy.

Je nebezpečné nechat nabíječku v zásuvce?

Jak jsme již uvedli, ano.Zejména během bouřky nebo vichřice.V takovém případě se obecně doporučuje odpojit celý dům od napětí (odpojit všechny elektrické spotřebiče včetně telefonů a notebooků).

Tato situace je obzvláště nebezpečná v domě s dřevěnými dekorativními prvky, zejména v blízkosti zásuvky (např. stěny jsou obloženy dřevem nebo materiály na bázi dřeva).

Proč nemůžete nechat nabíječku zapojenou do zásuvky, je otázkou úspornosti

Dalším důležitým důvodem jsou dodatečné náklady: nabíjení v zásuvce pokračuje a plýtvá elektřinou, za kterou budete muset připlatit.A čím více nabíječek v domě je, tím dražší je takový zlozvyk pro rodinný rozpočet.

Jak pochopit, že se nabíječka zhoršuje

Pokud se zařízení zahřívá, i když není v procesu nabíjení vašeho přístroje, je to jisté znamení poruchy.Pokud se při nabíjení devs trochu zahřeje, je to stále v pořádku.

Přečtěte si také:

 • Výrobci chytrých telefonů v EU přejdou na jednotné nabíjení.
 • Vědci našli způsob, jak bezkontaktně nabíjet pohybující se elektromobily.
 • Jak ušetřit za vytápění: tipy a zkušenosti z jiných zemí.
 • Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments