HomeTipyProč chytré hospodyňky mažou rostlinný olej na kohoutek: zajímavý lifehack

Proč chytré hospodyňky mažou rostlinný olej na kohoutek: zajímavý lifehack

Vodovodní baterie v koupelně a kuchyni rychle ztrácejí svůj atraktivní vzhled i po důkladném generálním čištění.Můžou za to kapičky vody, které na kohoutku zaschnou, a tím ho znečistí.UNIAN vám poradí, jak kohoutek vyčistit od nánosů a zajistit, aby zářil čistotou.

Jak vyčistit vodovodní kohoutek od plaku – domácí prostředky

Zkušené hospodyňky vědí, jak vyčistit kohoutek od plaku – není nutné používat drahou ‚chemii‘.Vystačíte si s obyčejným stolním octem nebo si vezměte jablečný (vinný) ocet.Vše, co potřebujete, je:

 • Naneste ocet v čisté formě na problematická místa vodovodního kohoutku.
 • Počkejte 15-20 minut.
 • Potřete vlhkou houbou, opláchněte vodou.
 • Chcete-li kohoutek vyčistit ještě účinněji, vezměte si kousek semišového hadříku.Po umytí kohoutek otřete suchým ručníkem a poté jej vyleštěte semišem, dokud se nebude lesknout.Tento druh rychloopravy vám pomůže dosáhnout neuvěřitelného výsledku.

  Jak vyčistit vodovodní kohoutek od nánosů pomocí rostlinného oleje

  K odstranění vodního kamene z vodovodního kohoutku můžete použít jakýkoli rostlinný olej (kokosový, olivový nebo slunečnicový).Použijte ho jednoduše – pár kapek na vatový tampon a otřete kohoutek poté, co jste ho umyli od stop vody.Olej pomůže nejen vyčistit kohoutek od vodního kamene, přesněji řečeno – od jeho zbytků, které nemusely zmizet po působení octa, ale také zachová jeho lesk.Navíc – takový levný přípravek vytvoří jakýsi film – ‚odpuzuje‘ kapky vody a udržuje kohoutek čistý po delší dobu.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments