HomeTipyProblémy, do kterých se dostanete: proč nemůžete spát na dvou polštářích

Problémy, do kterých se dostanete: proč nemůžete spát na dvou polštářích

Někteří lidé používají ke spaní ne jeden, ale dva polštáře – prý je to mnohem pohodlnější.Někteří lidé si dávají další polštář vedle polštáře, jiní si ho dávají na polštář, aby byl vyšší.Lékaři však mají na tuto věc vlastní názor a lidová slovesnost říká, že to nelze dělat.Pojďme zjistit, zda je škodlivé spát na dvou polštářích a v jakých případech je druhý polštář prostě nutný.

Co znamená spát na dvou polštářích – věštby

Kolik polštářů má být na posteli – věštby uvádějí, že jen jeden, a je přísně zakázáno, aby každý spal na dvou polštářích.

Zde je uvedeno, co lidová věštba říká o polštářích:

 • Osamělý člověk, který má v posteli dva polštáře, nebude moci najít spřízněnou duši – vesmír dostává signál, že postel není prázdná a partner není potřeba.
 • Dítě, které spí na dvou polštářích, vyroste v nejistotu, neschopnost rozhodovat se a vyjadřovat své názory a bude vrženo ‚mezi dva ohně‘.
 • Starší člověk, který bude spát na dvou polštářích, bude zklamán životem, který prožil – druhý polštář mu bude připomínat samotu.
 • Co se týče ženatých lidí, věštby varují pouze ty, kteří jsou nějakou dobu sami – říkají, že by člověk neměl používat manželský polštář, jinak to povede k nevěře.Jiná věštba však říká opak: odstranit manželský polštář z postele nelze ze stejného důvodu – aby nedošlo k nevěře.Které z těchto věšteb věřit a zda může vdaná žena spát na dvou polštářích, nebo ne – zde se každý rozhodne sám.Je však lepší nejprve naslouchat lékařům.

  Kolik polštářů by mělo být na posteli ve skutečnosti

  Lékaři neurologové a somnologové doporučují postupovat podle logiky: jedna osoba – jeden polštář a vysvětlit, proč by se nemělo spát na vysokém polštáři.

  Spát na dvou polštářích je poměrně obtížné – hlava člověka začne klouzat a padat, což způsobuje napětí v krčních svalech po celou dobu, kdy spíme.Proto po probuzení cítíme únavu, bolest krku a hlavy.Pediatři nedoporučují používat polštář pro děti vůbec a místo toho dávají dítěti pod hlavu plenu složenou na čtvrtiny.

  Zároveň je však v posteli potřeba další polštář – ne však pod hlavu.Lékaři doporučují umístit druhý polštář mezi nohy: udržuje je v normální úrovni a má příznivý vliv na držení těla, což vede k menšímu namáhání dolní části zad a uvolnění kyčlí.Přídavný polštář navíc zabraňuje nočním křečím, které vznikají v důsledku nepohodlné polohy nohou.

  Odborníci také zjistili, že lidé, kteří spí s polštářem mezi nohama, méně často trpí apnoe – zástavou dechu během spánku.Faktem je, že správná poloha těla zajišťuje optimální činnost oběhového systému a všechny orgány dostávají plnohodnotnou výživu.

  Dříve jsme vám řekli, jak často prát pyžamo – ukázalo se, že většina lidí to dělá špatně.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments