HomeTipyPrášek a prostředek na mytí nádobí můžete vyhodit: nahradí je mýdlo na...

Prášek a prostředek na mytí nádobí můžete vyhodit: nahradí je mýdlo na praní

Mýdlo na praní bylo oblíbeným prostředkem našich babiček a maminek, které měly vždy alespoň jednu kostku pro případ domácích problémů.Je to cenově výhodný prostředek, který lze použít nejen na čištění věcí, ale i různých povrchů.

 • Mýdlo na praní prádla.
 • Je v pořádku mýt podlahy mýdlem na praní?
 • Mýdlo na praní pro dezinfekci.
 • Mýdlo pro domácnost na mytí nádobí.
 • Mýdlo pro domácnost proti plísním.
 • Již dříve jsme si řekli, co dělat, aby víčka na sklenicích nezrezivěla, a čím je lepší čistit okenní rámy.

  Mýdlo na praní prádla

  Toto mýdlo si účinně poradí s každodenním znečištěním věcí.Můžete s ním nejen prát svá oblíbená trička, ale také ho používat místo prášku.Za tímto účelem nastrouhejte malé množství mýdla a ponořte ho do bubnu.Protože dobře nepění, pračku nepoškodí.Pro vlněné věci bude takové čištění darem – změkčí je a načechrá vlákna.

  Toto mýdlo se skvěle hodí i na čištění dětského oblečení a hraček.Nezpůsobí alergie a dobře vyperou všechny nečistoty.

  Mohu mýdlem na praní čistit podlahy?

  Chcete-li jej takto použít, vezměte hrst tohoto přípravku na kbelík vody.Takový mýdlový roztok pomůže nejen účinně vyčistit vaše podlahy.Je ideální volbou, pokud jsou v domě zvířata, malé děti nebo lidé s alergií na prášek.

  Domácí mýdlo dokáže pomoci i s čištěním dlaždic.Chcete-li si vyrobit ten správný prostředek, vezměte si:

 • Mýdlo – hrst hoblin.
 • Jedlá soda – několik lžic.
 • vody – množství, které potřebujete.
 • Tímto roztokem natřete dlaždice, pokud jsou však světlé, mohou na nich vzniknout šmouhy.

  Mýdlo na praní pro dezinfekci

  Abyste ochránili ruce před možnou infekcí, použijte toto mýdlo předem před manipulací s ostrými předměty.Za tímto účelem si namydlete ruce a nechte je zaschnout bez oplachování.Tento film zničí všechny bakterie a v případě pořezání budou vaše ruce v bezpečí.

  Skvěle se hodí také k dezinfekci věcí.Stačí, když předmět namočíte do mýdlového roztoku přes noc.Do rána budou bakterie pryč.

  Prací mýdlo na mytí nádobí

  Toto mýdlo na mytí nádobí se snadno používá – stačí napěnit houbičku.Pokud máte chuť, můžete si vyrobit ekologický gel – k tomu stačí rozpustit mýdlové hobliny ve vodě.

  Chcete-li vyčistit zrcadla, jednoduše přetřete povrch mýdlovou tyčinkou a poté otřete papírem.Tím také ochráníte zrcadlo před kondenzací vody.

  Mýdlo na praní prádla proti plísním

  Tento problém zná snad každá žena.Plíseň se těžko odstraňuje a velmi rychle a snadno se vrací.Válku s plísní můžete vyhrát použitím mýdla na praní.K tomu je třeba použít vlhkou houbičku, kterou prostředek nanesete na ztmavlou část stěny nebo obkladů.Alkálie v něm obsažené zničí nepřítele a účinně ho ochrání před návratem.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments