HomeZahradničeníPo tomto hnojivu orchidej určitě vykvete: tipy zkušených pěstitelů květin

Po tomto hnojivu orchidej určitě vykvete: tipy zkušených pěstitelů květin

Rozmarnost a náročnost orchidejí se rovná jejich kráse.Samostatně pěstovat a nezničit královskou květinu – úkol s hvězdičkou.Majitelé těchto křehkých kultur často nevědí, jak orchidej přimět k rozkvětu.Dosáhnout toho lze krmením, ale důležité je také neškodit.Pokud to přeženete nebo zvolíte špatnou dobu, riskujete spálení listů květu.

Kdy orchidej nehnojit

Než začnete doma hnojit orchidej, nezapomeňte kdy by se tyto květiny neměly hnojit :

 • V prvních týdnech po zakoupení nebo přesazení.
 • Během nemoci.
 • během aktivního kvetení.
 • v období vegetačního klidu, kdy na květu nic neroste (jinak orchideji vyrostou listy, ale nevykvete).
 • Orchideje lze hnojit v období růstu, kdy se objevují mladé listy nebo rostou kořeny.Hnojit můžete také před květem (objevila se první poupata, ale ještě nevykvetla), ale ne během kvetení, jinak květy rychle zvadnou.

  Jak krmit orchidej

  Orchideje jsou druh květin, které je lepší podkrmit než přikrmit.Nadměrné množství hnojiva může spálit kořeny a listy.Při krmení orchideje nikdy nepřekračujte dávku uvedenou na obalu.Četnost hnojení je každé 2 až 3 týdny.

  Hnojivo aplikujte nejlépe ráno nebo za zamračeného počasí, abyste snížili možnost popálení.Před aplikací hnojiva postříkejte listy.Den před hnojením květ zalijte.

  Americká společnost pro orchideje vám poradí, čím krmit orchideje, aby rychleji kvetly.Odborníci doporučují používat univerzální vyvážené hnojivo ’20-20-20′, které by se po přípravě mělo zředit vodou v poměru 1:4.Takové hnojivo aplikujte při každé zálivce.

  Čím hnojit orchideje v domácích podmínkách / foto ua.depositphotos.com.

  Obecně se pro hnojení orchidejí doporučuje používat minerální prostředky – jsou nejúčinnější.Vyrábějí se v několika typech:

 • Dusíkatá – zavádějí se na samém začátku vegetačního období pro nárůst zelené hmoty.
 • Fosfor – potřebný pro bohaté kvetení, vnáší se 1-2 měsíce před očekávaným začátkem kvetení, ale po objevení se poupat přestává.
 • Draslík – zavádí se během růstu kořenů na ochranu proti plísním.
 • vyvážené – krmení v období růstu a rozkvětu květních pupenů.
 • Hnojivo lze aplikovat kořenovou aplikací nebo na listy, pokud se jedná o bezkořennou květinu.

  Hnojení orchidejí lidovými prostředky

  Zkušení pěstitelé květin nedoporučují hnojit orchideje hnojem, bylinnými tinkturami a jinými lidovými prostředky.Organické látky rozmnožují rostliny způsobující choroby a způsobují hromadění hniloby v substrátu.Kromě toho je takové krmení pro tuto květinu zbytečné.Orchidej neroste ze substrátu, ale na kůře, kam organické látky nepronikají.

  Existuje však jeden supertajný domácí prostředek, než orchidej krmit, aby kvetla.Na svém blogu nám ho sdělila profesionální chovatelka orchidejí Amanda Matthews.Aby vaše orchideje bujně kvetly, přikrmujte je rýžovou vodou.

  Podle Amandy je to nejlepší hnojivo pro orchideje z domácích prostředků.Rýžová voda posiluje kořeny, vyživuje květ dusíkem, draslíkem a fosforem, na které jsou rýžová zrna bohatá, a dodává rostlině aminokyseliny, vápník, fosfor, železo, zinek a riboflavin.

  Zde je návod jak připravit rýžovou vodu : Jednoduše namočte hrst krupice do hrnce s vodou.Zrnka propláchněte, aby se voda zakalila do bílé barvy.Nepřidávejte sůl! Amanda Matthewsová radí zalévat orchideje při každém třetím zalití místo obyčejné vody.

  Dříve jsme si řekli, proč by nezkušení pěstitelé květin neměli doma orchideje chovat.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments