HomeTipyParapet bude jako nový: jaké čisticí prostředky doporučují hospodyňky

Parapet bude jako nový: jaké čisticí prostředky doporučují hospodyňky

Bez ohledu na to, jak se k okennímu parapetu chováte, časem se na něm nevyhnutelně objeví žluté a lepkavé skvrny, mastnota a zbytky lepidla.Pomocí některých prostředků mu lze vrátit sněhobílou barvu.Prošli jsme několik fór a shromáždili nejlepší prostředky na vybělení okenního parapetu, které radí hostesky.

 • Jak vyčistit plastový parapet pomocí prostředku na mytí nádobí.
 • Jak vyčistit bílý okenní parapet peroxidem vodíku.
 • Jak vyčistit plastový parapet od skvrn pomocí sody.
 • Jak vybělit okenní parapet melaminovou houbičkou.
 • Chemické prostředky na čištění okenního parapetu.
 • Jak vyčistit plastový parapet pomocí prostředku na mytí nádobí

  Známý prostředek na mytí nádobí je dobrou možností, jak vybělit okenní parapet.Je vhodný k odstraňování mastných, špinavých a zažloutlých skvrn, stop po lepidle a hlíně a kruhů na květináčích.Na jeden okenní parapet bude potřeba čtvrt lahvičky čisticího prostředku a tuhý kartáč.

  Na okenní parapet naneste hojně mycího prostředku na nádobí a napěňte ho mokrou houbou, nechte působit 10 minut.Poté povrch důkladně otřete houbou.Pokud je parapet dřevěný – otřete jej podél vláken.Po vyčištění jej otřete houbičkou.Po 2-3 takových ošetřeních bude povrch sněhově bílý.

  Jak vyčistit bílý okenní parapet pomocí peroxidu vodíku

  Peroxid vodíku dobře odstraňuje obtížné skvrny, zejména mastnotu.Přípravek je vhodný k čištění kuchyňského okna.K čištění naneste peroxid na houbičku a důkladně otřete parapet.Nechte působit 10 minut a otřete čistým hadříkem.Po ošetření peroxidem nezapomeňte místnost vyvětrat.

  Jak vyčistit plastový parapet od skvrn pomocí jedlé sody

  Jedlá soda je dobrou volbou, jak rozjasnit starý okenní parapet a vyčistit zažloutlé skvrny, zbytky lepidla, pásky a stavebních materiálů.Existují dva způsoby použití jedlé sody.

  První způsob: Jedlou sodu rovnoměrně rozsypte po parapetu a otřete houbičkou vydatně namočenou v octu.Pěnivý roztok nechte působit půl hodiny a poté jej opláchněte čistým hadříkem.

  Druhý způsob: smíchejte jedlou sodu a prací prášek napůl.Okenní parapet otřete vlhkým hadříkem a směs nalijte na vlhký povrch.Nechte ji působit 2 hodiny.Poté vydrhněte kartáčem.

  Jak vybělit okenní parapet melaminovou houbou

  Melaminová houba je nesmírně užitečná věc v každé domácnosti, kterou doporučují zkušené hospodyňky.Dobře vyčistí veškeré nečistoty v domě, včetně nečistot na okenním parapetu.Její použití je velmi jednoduché – namočte melaminovou houbičku do vody a třete parapet, dokud se nebude lesknout.

  Chemikálie na čištění okenních parapetů

  Uživatelé fóra podle svých zkušeností nazývají tyto možnosti než vybělit parapet od žlutých skvrn:

 • Domestos.
 • čistič koupelí Silite.
 • Čistič PVC.
 • Čistič obrazovky počítače.
 • Prášek na komety.
 • Před použitím výrobku si nezapomeňte přečíst návod a nasaďte si ochranné rukavice.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments