Home Zahradničení Okurky nežloutnou a rostou jako zběsilé: toto jednoduché krmení zvýší vaši úrodu

Okurky nežloutnou a rostou jako zběsilé: toto jednoduché krmení zvýší vaši úrodu

0

Křupavé okurky přímo ze záhonu jsou na létě to nejlepší.Někdy je však sklizeň zklamáním.Okurky mohou žloutnout a růst velmi pomalu.Pokud se s tímto problémem setkáte – musíte jednat rychle, úrodu lze ještě zachránit.

Mnoho zahrádkářů používá zakoupená hnojiva a chemikálie, ale nevidí dobré výsledky.Poradíme vám, čím okurky krmit, abyste získali dobrou úrodu a neutratili spoustu peněz za hnojiva.

Jak používat ocet k výživě okurek

Ocet samozřejmě nemusíte lít přímo z láhve na záhon, abyste jím mohli krmit okurky.K výrobě hnojiva budete potřebovat více než jen ‚hlavní složku‘.

Chcete-li zvýšit úrodu okurek, vezměte velký desetilitrový kbelík a nalijte do něj ocet:

 • 1 šálek 9% octa.
 • 9,5 litru vody.
 • Roztok dobře promíchejte a můžete ihned začít zalévat.Keře okurek vydatně zalijte octovou vodou pod kořeny.Abyste si předem spočítali a pochopili, kolik octa na zalévání okurek potřebujete, spočítejte počet keřů.Každý z nich bude potřebovat přibližně 1,5-2 litry hnojiva.

  Můžete zalévat okurky octovou vodou příliš často

  Je třeba mít na paměti, že je důležité to s takovým hnojením nepřehánět.Octovou vodu můžete používat ve čtrnáctidenních intervalech, ale ne více než třikrát za sezónu.

  Octový roztok je samozřejmě vynikající v boji proti škůdcům, zvyšuje výnosy a chrání okurky před žloutnutím.Je však vhodný pouze pro půdu s kladným nebo neutrálním pH.

  Kyselou půdu nemusíte hnojit octem, ale můžete se seznámit s jinými způsoby, jak zvýšit výnos.UNIAN vám například již dříve prozradil, jak připravit roztok kvasnic pro zalévání okurek.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version