HomeZahradničeníOkamžitě odstraňte z ložnice strom peněz: tady je důvod, proč 'tiše zabíjí&quot

Okamžitě odstraňte z ložnice strom peněz: tady je důvod, proč ‚tiše zabíjí&quot

Jednou z nejoblíbenějších pokojových rostlin je stromek peněz.Vy však ani netušíte, jaký škůdce se ve vašem domě usídlil.UNIAN vám prozradí, proč se peněžnímu stromu říká tichý zabiják.

Stromek peněz je sukulentní krytonosec.Čítá více než dvě stě druhů, ale nejčastěji v domácnostech Ukrajinců roste crassula oválná.Postupem času si však majitelé peněžních stromů všimli, co se děje v domácnostech, kde je peněžní strom.

Jaké škody přináší strom peněz?

Strom peněz je často nazýván ‚tichým zabijákem‘, a to není jen mystický název.Skutečnost je taková, že crassula je jedovatá rostlina.Listy stromu peněz obsahují arsen, jeden z nejsilnějších přírodních jedů.

Zatímco dospělí mohou kontakt s touto rostlinou kontrolovat, u dětí a domácích zvířat může taková interakce skončit otravou.

Money tree – účinek na člověka

Rozlišují se hlavní příznaky otravy peněžním stromem.Patří mezi ně zvracení, závratě, průjem, žízeň, ztráta vědomí, problémy s koordinací pohybů, prudké bolesti břicha.Samoléčba v tomto případě nepomůže.Raději vyhledejte lékařskou pomoc.

Abyste se vyhnuli negativním účinkům této rostliny, je dobré si uvědomit, kde nemůžete stromek peněz chovat.Otrava Crassula může být pasivní, kdy jed působí na organismus v malých dávkách.Můžete pociťovat mírné závratě nebo snížení chuti k jídlu.Nepěstujte tuto rostlinu v místnostech, kde trávíte hodně času.

Odpověď na otázku, zda můžete mít v ložnici nebo v kuchyni peněžní strom, je zřejmá – ne.V ložnici škodí postupně, v kuchyni může vést k akutní otravě.

Pokud se však z nějakého důvodu nemůžete této rostliny doma vzdát, dodržujte pravidla péče o ni:

 • Za prvé, o stromek peněz je lepší pečovat v rukavicích.
 • Zadruhé dbejte na to, aby k rostlině neměly přístup děti a zvířata.
 • Za třetí, za teplého počasí se stromek peněz cítí skvěle na balkoně nebo terase.Tím se dále minimalizuje riziko otravy.
 • Některé skutečnosti o stromu peněz vás samozřejmě překvapily.Nyní jste však určitě seznámeni se všemi riziky a způsoby, jak jim předcházet.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments