HomeTipyOdpuzovač komárů: stačí nanést pár kapek na tělo

Odpuzovač komárů: stačí nanést pár kapek na tělo

V letních vedrech útočí na lidi mnoho hmyzu, bzučící malí komáři nejsou výjimkou.Abyste otravné škůdce odehnali, není nutné chodit do obchodu pro drahou ‚pyšikalku‘.V tomto materiálu se dozvíte, co nejlépe funguje proti komárům v bytě i venku.

Nejúčinnější repelent proti komárům v domácnosti – možnosti

Existují tři koření, která se budou nacházet ve skříni šetrné hostitelky.Tato koření jsou darem z nebes nejen při vaření, ale také jako nejúčinnější domácí repelent proti komárům:

 • Hřebíček – několik poupat vložte do plátku pomeranče nebo citronu a rozprostřete po bytě.
 • Čpavek – naneste na hadřík nebo bavlněný kotouč, ošetřete všechny povrchy v bytě.
 • bobkový list – zapálit a vykouřit místnost (dokud trvá zápach, nebudou komáři).
 • Lék na komáry si můžete připravit také vlastníma rukama – úžasný koktejl z hřebíčku a vodky.Musíte vzít 10 pupenů hřebíčku a zalít je 100 g vodky.Směs nechte týden louhovat, pak ji nalijte do rozprašovače a v případě potřeby jí postříkejte tělo.

  Tato metoda je skvělá, pokud nevíte, jak se v noci zbavit komárů – v ‚koktejlu‘ nezůstává žádný alkohol (vše se odpaří), takže tento domácí repelent je vhodný i pro děti.

  Levné prostředky od komárů v přírodě – jaké si vybrat

  Chodit v letních měsících do přírody je normální, stejně jako kempování.Romantický a přátelský víkend vám ale může zkazit hmyz sající krev, proto je repelent proti komárům v přírodě nezbytný, doporučujeme jich hned několik:

 • jalovec – několik větviček hoďte do ohně (vůně odpuzuje komáry).
 • Vanilin a dětský krém – smíchejte prášek se smetanou, naneste na pokožku.
 • Eukalyptový olej a citron – nakapejte 10 kapek oleje do nádoby se šťávou z 1 citronu, naneste na pokožku.
 • Levandulový éterický olej a alkohol – do rozprašovače nalijte 50 ml alkoholu, přidejte 50 kapek oleje a vodu, poté přípravek nastříkejte na tělo.
 • Existuje také lidový prostředek proti komárům, ale není příliš příjemný.Potřebujete 5-6 stroužků česneku vařených několik minut ve sklenici vody, tento odvar zchlaďte, nalijte do vhodné nádoby a nálevem ošetřete stan.

  Příjemnější metodou je použití esenciálních olejů z anýzu, pomeranče, tea tree nebo máty peprné.Ty je třeba smíchat s 1 polévkovou lžící jakéhokoli rostlinného oleje a rozetřít na pokožku.Olej můžete také rozprašovat ve stanu nebo kápnout pár kapek do ohně.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments