HomeTipyNikdy nerozbíjejte tablety: tady je důvod, proč byste to neměli dělat

Nikdy nerozbíjejte tablety: tady je důvod, proč byste to neměli dělat

Není žádným tajemstvím, že existují lidé, kteří neumějí pít tablety.Z tohoto důvodu se uchylují k různým způsobům, jak to udělat.Málokdo však ví, proč by člověk neměl pilulku lámat.

UNIAN uvádí, které pilulky by se neměly dělit.

Proč nesmíte žvýkat pilulky – důležitá nuance

Existují přípravky, které jsou potaženy speciální fólií.Ta v sobě zadržuje složky, které mohou poškodit žaludeční sliznici nebo ovlivnit činnost žaludeční šťávy.Jak vidíte, tablety nemůžete žvýkat ani je lámat napůl.

Je v pořádku kousat do tablety? Ano, ale pouze pokud na ní vidíte půlící rýhu.

Teď si řekneme, co dělat, když se bojíš spolknout tabletu.Především si uvědomte, že malá pilulka nikde neuvízne, nebudete se dusit a nenastanou žádné další nepříjemné situace.Jakmile si uvědomíte, že je to bezbolestné a pro vaše zdraví nezbytné, můžete ji bez problémů vypít.

Proč nemůžete otevřít kapsle – existují vedlejší účinky

Situace s tobolkami je stejná jako s tabletami.Jsou samozřejmě mnohem větší než tablety a hůře se užívají, ale jejich ochranný obal je navržen tak, aby agresivní obsah žaludku nezničil léčivé vlastnosti tobolky.Pokud vás tedy zajímá, zda lze kapsli rozbalit a vypít, pak jednoznačně ne.

Také pokud nevíte, proč byste neměli kapsli otevírat, pak vězte, že se drasticky sníží její účinnost, ale může se zvýšit počet nežádoucích účinků.

Neschopnost spolknout tobolku je osvědčený životní trik

Na fórech se opakovaně objevovaly příspěvky lékařů, kteří sdíleli hlavní dotazy svých pacientů, mezi nimiž byl i tento: ‚Co dělat, když nemohu polykat tobolky?‘.Pokud tedy nevíte, jak polykat tobolky, když vám to nejde, existuje pro vás univerzální způsob, jak tento problém vyřešit.

Nejprve myslete na to, že byste léky měli stále užívat, protože se díky nim budete cítit jen lépe.Také se snažte rozptýlit něčím jiným, abyste ‚udusili‘ dávivý reflex, a pak postupujte podle těchto dalších bodů:

 • Nalijte si do úst trochu vody.
 • Vložte tabletu nebo tobolku do úst.
 • spolkněte.
 • To je vše, je to hotovo.Důležité: Před vložením tablet do úst je ještě dobré se nejprve napít vody.Tím se zabrání přilepení tablety nebo tobolky na jazyk nebo patro, čímž se zabrání dávicímu reflexu.

  Pokud budete dbát těchto rad, měli byste být schopni užívat tablety bez problémů a dříve se uzdravit.Nezapomeňte však, že před užíváním jakýchkoli léků je dobré navštívit svého lékaře.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments