HomeTipyNezbytná výbava, když zhasnou světla: proč potřebujete solární panel

Nezbytná výbava, když zhasnou světla: proč potřebujete solární panel

Kdo by byl rád bez komunikačního prostředku, když vypadne centralizované napájení? Naštěstí existuje způsob, jak se zálohovat – pomůže vám solární panel na nabíjení telefonu, tabletu a dalších přístrojů.

 • Co jsou solární panely a jak fungují.
 • Kolik stojí jeden solární panel a na co si dát pozor při jeho nákupu.
 • Solární panel – jak se používá.
 • Co jsou solární panely a jak fungují

  Solární panel je zařízení, které přeměňuje sluneční záření na elektrickou energii.Činí tak pohlcováním slunečního světla pomocí fotovoltaického nebo fotochemického efektu.

  Solární panely se rozlišují podle typu:

 • Monokrystalické – nejúčinnější při přeměně slunečního záření.Při výrobě se používá pouze vysoce čistý křemík.Má nejdelší životnost, nejnižší degradaci (snížení produkce energie v důsledku strukturálních změn) a nejvyšší cenu.Účinnost těchto panelů je až 22 %.
 • Polykrystalické – účinnost je o něco nižší, protože se při jejich výrobě používají nejen vysoce čištěné suroviny, ale i druhotné suroviny.Účinnost je až 18 %.Při stejném výkonu mají větší plochu než monokrystalické.
 • Rozšířené jsou také tenkovrstvé, tzv. amorfní panely, které mají účinnost 7 až 12 %.Díky své pružné struktuře a nízké hmotnosti je lze použít na střechách automobilů a nerovných površích.Kromě toho se kombinují i s oděvními prvky nebo taškami.

  Kolik stojí jeden solární panel a na co si dát pozor při jeho nákupu

  Náklady na solární panely se značně liší.Existují modely, které stojí 2-3 tisíce, a existují modely, které stojí 55 tisíc hřiven.

  V poslední době jsou velmi populární přenosné skládací modely.Skládají se z několika částí a ve složeném stavu mohou mít velikost tabletu nebo brašny na notebook, jsou ideální pro nabíjení povobank, telefonů, tabletů a jakýchkoli dalších zařízení přes USB.Lze je připevnit na střechu auta, rozložit na trávu nebo zavěsit na okno.Taková solární baterie dnes stojí 7-9 tisíc UAH, ale existují modely s cenou vyšší.UAH, ale existují i modely s cenou 20-40 tisíc UAH.UAH.

  Kromě toho výrobci nabízejí takové panely jako poverbank – solární baterie.Jedná se o vhodnou solární baterii pro nabíjení telefonu mimo dům, když nejsou po ruce jiné zdroje energie.Má kompaktní rozměry a skvěle se hodí na výlety do přírody.

  Stejně jako u jiných zařízení platí, že čím kvalitnější jsou materiály, z nichž je solární panel vyroben, tím déle vám vydrží.Vyplatí se však věnovat pozornost několika charakteristickým bodům:

 • Životnost součástí.
 • Vodotěsnost, odolnost proti zamrznutí a deformaci.
 • Odolnost proti větru, jiným nepříznivým povětrnostním podmínkám.
 • Schopnost pracovat při zatažené obloze v zimě.
 • Pokud potřebujete vybavit svůj dům nebo garáž solárními panely, abyste si zajistili autonomní napájení, je nejlepší obrátit se na specializované firmy.Profesionální výběr zajistí optimální poměr a ochrání vás před zbytečnými výdaji.

  Solární panely – jak je používat

  Panel je umístěn na přímém slunečním světle.Při nabíjení udržujte nabíjené zařízení v chladu – mějte ho pod solárním panelem, v kapse nebo ve stínu, aby se nepřehřálo.Mezi jednotlivými použitími otírejte panely vlhkým hadříkem.Nevystavujte je působení ohně, vody a chemických kapalin.

  Důležité: Zatažené počasí a nepřímé sluneční světlo mohou způsobit kolísání proudu, což snižuje efektivitu nabíjení.Při zataženém počasí nebo ve stínu bude nabíjení trvat mnohem déle.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments