HomeTipyNevyhazujte staré noviny: hospodyňky vymyslely 9 účinných způsobů, jak je využít

Nevyhazujte staré noviny: hospodyňky vymyslely 9 účinných způsobů, jak je využít

Staré noviny jsou často po přečtení ihned vyhozeny do koše. Tento levný a široce dostupný materiál však může být velmi účinný pro dodatečné použití v každodenním životě.

 

Noviny jsou vyrobeny ze silného papíru, který absorbuje vlhkost a chrání před prachem, díky čemuž jsou univerzálním pomocníkem v domácnosti. Nespěchejte s vyhazováním přečtených výtisků – projevte trochu fantazie a najdou si jiný život. Pamatujte si těchto 9 užitečných způsobů, jak používat noviny v každodenním životě.

 

Za prvé,  noviny jsou ideální na mytí oken a zrcadel. Naneste čisticí prostředek, navlhčete noviny a otřete povrch – nezůstanou žádné šmouhy.

 

Za druhé  , zelenina a ovoce zůstanou déle čerstvé, pokud každé ovoce zabalíte do novin. Absorbuje přebytečnou vlhkost a chrání před prachem.

 

Za třetí  , abyste boty po vyprání rychle vysušili, vložte dovnitř zmačkané noviny – absorbují vlhkost a drží tvar.

 

Za čtvrté,  vyložte police chladničky dvěma vrstvami novin – to usnadňuje čištění a prodlužuje čerstvost potravin.

 

Za páté  , zbavte se nepříjemných pachů v lednici tím, že dovnitř vložíte zmačkané noviny namočené ve vodě na 20 hodin.

 

Za šesté  , zabalte horké nádobí do vrstvy novin – to pomůže udržet jídlo déle teplé.

 

Za sedmé  , Připravte záhony pro výsadbu: odstraňte 5 cm zeminy, zakryjte novinami a zasypte zeminou – zabráníte tak rašení plevele.

 

Za osmé,  noviny jsou užitečné pro balení křehkých předmětů během stěhování nebo zapalování krbu.

 

Za deváté,  noviny dobře absorbují tekutiny, takže je lze použít k péči o pokojové rostliny.

 

Jak vidíte, staré noviny mohou být velmi užitečné, pokud je v každodenním životě používáte moudře. Tento rozpočtový a ekologický materiál dokáže vyřešit mnoho problémů v domácnosti. Nespěchejte s vyhazováním přečtených výtisků – je lepší ukázat trochu kreativity a uvést předložené nápady do praxe!

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments