HomeTipyNeskladujte jablka vedle těchto potravin: obě se zkazí

Neskladujte jablka vedle těchto potravin: obě se zkazí

Jablka jsou jedinečným produktem, který má obrovské množství vitamínů a skvělou chuť.Lze je jíst syrová nebo je použít při přípravě dezertů, omáček, salátů a masových pokrmů.Pokud víte, jak a kde jablka skladovat, můžete se zásobit ovocem navždy.

 • Jak nejlépe skladovat jablka v chladničce.
 • S čím neskladovat jablka v chladničce.
 • Další možnosti skladování jablek.
 • Již dříve jsme vám prozradili, jak připravit jablečný lívanec a nejchutnější jablečný koláč za 30 minut.

  Jaký je nejlepší způsob skladování jablek v lednici

  K tomu stačí dodržovat dvě klíčová pravidla.Za prvé, ovoce by mělo být po sklizni posláno do chladničky.Pokud se opozdíte jen o jeden den, jejich trvanlivost se okamžitě zkrátí o 10 dní.

  Za druhé je nutné postupně zvyšovat teplotu skladování ovoce.Každý týden by se měla zvýšit o 1-2 stupně.Jablka tak zůstanou šťavnatá a hustá a nedojde k destrukci buněčných membrán, která by mohla ovlivnit konzistenci ovoce.

  Jaká jablka by se neměla skladovat v chladničce

  Skladování těchto křehkých plodů s jinými potravinami může být velkou chybou.Jak víme, za dozrávání ovoce je zodpovědný etylen.Tato látka se v ovoci a zelenině vytváří i po jejich sklizni.Pěstitelé je navíc někdy postřikují dodatečným etylenem, aby urychlili dozrávání.

  Jediné přezrálé jablko může uvolnit dostatek etylenu k urychlení procesu zrání, stejně jako u banánů nebo okurek. Hrušky, mango, avokádo, broskve a banány skladujte odděleně od jablek. Etylen by však neměl být považován za nutné zlo.Může být velkým pomocníkem, pokud potřebujete pomoci banánům nebo avokádu dozrát.

  Ale bobulové ovoce, citrusové plody, ananas, zelí a papriky jsou vůči této látce odolnější a není třeba se jich obávat.

  Další možnosti skladování jablek

  Lze je také skladovat na zaskleném balkoně.Pro tento účel se jablka ukládají do 1-2kg pytlů.Můžete také použít dřevěné bedny.Nejprve je musíte vydezinfikovat a zakrýt papírem.Pro ochranu plodů před vlhkostí a plísní lze nádoby pokrýt slupkami nebo pilinami z listnatých stromů.Jablka by měla být v bednách umístěna tak, aby stopky směřovaly stejným směrem a nepoškozovaly sousední ovoce.

  Dalším vhodným úložným prostorem může být sklep.Můžete je uložit do beden nebo pytlů.Ne každý ví, jak skladovat jablka na zahradě.Za tímto účelem vykopejte jámu hlubokou až 50 cm a na její dno položte borové nebo smrkové větve.Ovoce se naskládá do pytlů nebo beden s pilinami.Jablka se pak ze všech stran přikryjí jehličím, aby byla chráněna před hlodavci.Jáma se zasype zeminou.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments