HomeTipyNení třeba nic mazat: jak uvolnit paměť telefonu za 1 minutu

Není třeba nic mazat: jak uvolnit paměť telefonu za 1 minutu

Každodenní sociální kontakt je v dnešním světě nesmírně důležitý.Mobilní telefon už dávno není jen nástrojem pro telefonování, nyní je plnohodnotným komunikátorem s okolním světem.UNIAN vám poradí, jak snadno a rychle uvolnit paměť telefonu.

 • Jak vymazat paměť telefonu se systémem Android – návod.
 • Jak vymazat paměť telefonu iPhone – návod.
 • Jak vymazat vnitřní paměť telefonu – univerzální tipy.
 • Jak vymazat paměť telefonu s Androidem – návod

  Chytrý telefon na OC Android si vybírá mnoho Ukrajinců – je pro ně důležité získat gadget jako způsob komunikace prostřednictvím internetu a messengerů, stejně jako přenosný prostředek zábavy.Navíc – mobilní telefon již dokázal nahradit plnohodnotné pracoviště.

  Proto je důležité vědět, jak vymazat paměť telefonu samsung a dalších modelů se systémem Android, abyste mohli zařízení pohodlně používat:

 • Stiskněte ikonu aplikace na domovské obrazovce, dokud se neotevře nabídka.
 • Poté vyberte možnost ‚O aplikaci‘.
 • V otevřené nabídce přejděte do části ‚Paměť‘.
 • Jakmile se tam dostanete, vyberte možnost ‚Vymazat mezipaměť‘.
 • Pochopit, jak vymazat paměť telefonu xiaomi nebo jiných modelů, není vůbec obtížné.Hlavní je provádět to pravidelně a vyhnout se tomu, aby se z vašeho smartphonu stala ‚cihla‘.

  Jak vymazat paměť telefonu iPhone – návod

  Majitelé ‚jablíček‘ také potřebují vědět, jak vyčistit paměť telefonu, aby se přístroj ‚nezpomaloval‘ a fungoval správně.Postupujte podle následujících pokynů:

 • Otevřete ‚Nastavení‘.
 • Poté přejděte na ‚Základní‘.
 • Dále přejděte na ‚iPhone Storage‘.
 • ‚Odinstalujte‘ všechny nepoužívané aplikace.
 • Tím je ze zařízení neodstraníte, ale pouze uvolníte paměť, kterou zabírají, a budete moci aplikace používat se všemi nastaveními a předvolbami v nezměněné podobě.

  To, jaký operační systém váš telefon používá, hraje menší roli, protože všechny přístroje mají stejné problémy, proto se snažte paměť telefonu včas vyčistit, abyste předešli poruchám a zpomalení přístroje.

  Jak vymazat vnitřní paměť telefonu – univerzální tipy

  Paměť v mobilním telefonu často závisí na předem spuštěných aplikacích.Některé telefony jsou nakonfigurovány tak, že při zapnutí, ale bez aktivního používání, mají programy funkci přepnutí do ‚chytrého‘ režimu, který šetří vnitřní prostor v paměti RAM, a proto se nezavírají, ale jednoduše se ponechávají v pohotovostním režimu.To se týká aplikací, které nevyužívají neustálé připojení k internetu, volání, stejně jako další aktivní funkce mobilního zařízení.

  Aby však všechny potřebné funkce zůstaly v aktivním režimu, je třeba neustále sledovat množství spotřebované vnitřní paměti zařízení a provádět jednoduché akce.

  Automatické vymazání mezipaměti.

  Mezipaměť je nahromaděné množství informací o vašich akcích uvnitř mobilního telefonu, mohou to být jak uložená hesla a další informace, tak jednoduše historie návštěv různých stránek a zbytkové soubory, které nehrají roli v dalším provozu zařízení, ale pouze zabírají volnou paměť již nepoužívané informace.

  Bez ohledu na operační systém mobilního zařízení má funkci nezávislého pravidelného čištění mezipaměti interní paměti aplikací.Pokud je paměť telefonu plná, stačí tuto funkci zapnout a nastavit její parametry v nabídce správy nastavení mobilního zařízení.Tato metoda je nejúčinnější, pokud potřebujete ‚vyčistit‘ telefon bez programů, ale když tato metoda nepomůže, pro stabilní provoz zařízení byste měli vyzkoušet radikálnější metody.

  Aplikace pro hloubkové čištění.

  Samotný mobilní telefon, respektive jeho operační systém, je poměrně loajální k množství nahromaděných vnitřních informací a často nevyčistí přístroj v potřebném rozsahu, čímž zanechá svému majiteli ‚ocásky‘ z předchozích čištění.Jedná se o ochrannou funkci systému před konečným a nevratným smazáním dat.Uvolnit paměť telefonu pomohou pouze pomocné aplikace třetích stran pro čištění gadgetu, které pro různé operační systémy vypadají stejně.

  Takových aplikací je k dispozici celá řada a nebude pro vás těžké najít tu správnou.Instalujte aplikace pouze z oficiálních zdrojů, jako je obchod s mobilními aplikacemi nebo oficiální webové stránky, abyste se vyhnuli falešným nebo pirátským verzím.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments