Home Tipy Nelepí se a nerozpadají: jak správně a chutně uvařit knedlíky

Nelepí se a nerozpadají: jak správně a chutně uvařit knedlíky

0

Bez ohledu na to, zda jsou vaše knedlíky koupené v obchodě nebo domácí, vaří se stejným způsobem.Můžete je vařit různými způsoby – na plotně, v mikrovlnné troubě nebo v multicookeru.UNIAN vám poradí, jak moc knedlíky vařit, aby byly chutné.

 • Jak správně vařit knedlíky s přidáním studené vody – poměry.
 • Jak vařit knedlíky v hrnci – návod.
 • Jak vařit mražené knedlíky v multicookeru.
 • Jak chutně uvařit knedlíky v mikrovlnné troubě.
 • Dříve jsme si řekli, jak připravit dokonalé těsto na knedlíky a knedlíčky.

  Jak správně vařit knedlíky s přidáním studené vody – poměry

  Prvním pravidlem je, že zmrazené knedlíky není třeba rozmrazovat, jinak se slepí.Na půl kilogramu knedlíků je optimální vzít 1,5 litru vody, ale pokud potřebujete bohatý vývar, stačí litr vody.Hlavní radou je, že tekutina by měla knedlíky zcela pokrýt, jinak se slepí a rozvaří.

  Ideální je, když vodu také osolíte a během vaření knedlíků přidáte 1-2 bobkové listy a několik hrášků černého pepře.Pokud se bojíte, že se knedlíky slepí, přilijte 1-2 lžíce rostlinného oleje.Kromě toho můžete pokrm dochutit svým oblíbeným kořením a do vody přihodit půlku cibule – tento chytrý tah zlepší chuť.

  Jak uvařit knedlíky v hrnci – návod

  Do nádoby nalijte potřebné množství vody a postavte ji na oheň.Jakmile je voda horká, ale ne vařící, přidejte koření a rostlinný olej.Vložte knedlíky do vody a ihned je promíchejte, aby se neslepily.Vodu přiveďte k varu, dokud knedlíky nevyplavou na hladinu.Jakmile se tak stane, snižte teplotu a za občasného míchání vařte 5-7 minut.Na konci je vyjměte pomocí škrabky, dejte na talíř a podávejte se zakysanou smetanou.

  Jak vařit mražené knedlíky v multifunkčním vařiči

  Pomocí multicookeru můžete vařit knedlíky ve vodě.Za tímto účelem nalijte do mísy multicookeru vodu, přiveďte ji k varu v režimu ‚Vaření‘, přidejte koření a olej.Do vývaru vložte knedlíky a promíchejte, poté zavřete víko a pokrm vařte 10 minut.

  Vařením v páře také připravíte chutné knedlíky.Technologie je jednoduchá – do mísy multifunkčního vařiče nejprve nalijte 1-2 šálky horké vody.Přidejte do ní koření, navrch položte nádobu na vaření v páře a vymažte ji rostlinným olejem.Vložte knedlíky do nádoby v jedné vrstvě a posypte je solí.Zavřete víko a vařte pokrm v režimu ‚Steam‘ 15-20 minut.

  Jak uvařit knedlíky chutně v mikrovlnné troubě

  Mikrovlnná trouba je na vaření knedlíků skvělá – jen to málokdo ví.Vložte knedlíky do hluboké nádoby, přidejte horkou vodu, koření a olej.Poté nádobu přikryjte pokličkou nebo talířem.Nastavte mikrovlnnou troubu na plný výkon, zapněte časovač na 5-8 minut a nechte knedlíky vařit.Během celé doby vaření je třeba je 2-3krát promíchat.

  NO COMMENTS

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Exit mobile version