HomeZahradničeníNejen pro krásu: proč jsou aksamitníky nezbytné v každé zeleninové zahradě

Nejen pro krásu: proč jsou aksamitníky nezbytné v každé zeleninové zahradě

Aksamitníky patří k nejoblíbenějším květinám na zahradě.Jejich keře pokryté pestrými barvami se staly nedílnou součástí každé krajinné úpravy.Ale nejen kvůli jejich vnější kráse dávají zahrádkáři přednost aksamitníkům.Tyto květiny mají mnoho užitečných vlastností a mohou se stát skutečnými pomocníky při péči o zahradu a zeleninovou zahradu.

Mimochodem, dříve jsme vám řekli, jak pěstovat sazenice petúnií doma.

Proč sázet aksamitníky – jaký je užitek této rostliny pro půdu

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou aksamitníky zahradníky a zahrádkáři tak oblíbené, je jejich schopnost chránit půdu.

Aksamitníky mají husté listy a silný kořenový systém, které pomáhají zachovávat vláhu a zabraňují erozi půdy.Kromě toho sametky zlepšují strukturu půdy a obohacují ji o živiny.

Jaký je užitek aksamitníků na zahradě a v zeleninové zahrádce

Aksamitníky jsou nejen prospěšné pro půdu – mohou také pomoci v boji proti škůdcům a chorobám.Jsou například známé svými vlastnostmi v boji proti háďátkům.

Proč vysazovat aksamitníky vedle zeleniny? Sametky se často vysazují vedle zeleniny, protože mohou zlepšit její růst a kvalitu.Kromě toho bude zelenina vysazená po aksamitníku o 100 % silnější a zdravější.

Sametky před fytoftorou – jak zachránit úrodu rajčat

Sametka je známá svou schopností chránit úrodu před fytoftorou, jednou z nejčastějších chorob rajčat.Stačí na podzim do půdy zaryt nasekané stonky aksamitníku.

Pokud jste na zahradě ještě nevysadili aksamitníky, možná by stálo za to o tom uvažovat.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments