HomeZahradničeníNejchutnější odrůdy okurek bez hořkosti: 5 nejlepších druhů

Nejchutnější odrůdy okurek bez hořkosti: 5 nejlepších druhů

Výběr úspěšné odrůdy okurek, která nebude při pěstování rozmarná a pak poroste sladká a křupavá – obtížný úkol.Mezi mnoha druhy je velká šance ‚narazit‘ na nějaký nepovedený.UNIAN zjistil, jaké to jsou – nejnenáročnější okurky pro volnou půdu, navíc nedávající při ochutnání hořkost.

Dříve jsme hovořili o tom, jak správně pěstovat okurky.

Proč jsou okurky hořké a jak to napravit – triky pro zeleninovou zahradu

Je známo, že zelená zelenina obsahuje zákeřnou látku – cucurbitacin.Právě on dodává hořkost listům, stonkům a kořenům.Pokud okurka roste v nevhodných podmínkách, tato složka se aktivněji tvoří a zelenina hořkne.Zkušení zahrádkáři vědí, že z takových okurek nelze brát semena – hořkost se předává geneticky.Při pěstování okurek je proto nutné dodržovat všechna pravidla.

Nejnáročnější okurky pro otevřenou půdu bez hořkosti – seznam

V současné době šlechtitelé neustále vyvíjejí nové odrůdy zeleniny, včetně okurek, takže není těžké najít vhodný druh.UNIAN shromáždil seznam nejúspěšnějších semen pro výsev, která nevyžadují stálou pozornost a poskytují bohatou úrodu nadýchané zeleniny.

Amelia F1.

Pýcha českých šlechtitelů je raný hybrid.Plody vypěstované z odrůdy ‚Amelia‘ rostou s malými hlízkami, nemají téměř žádná semena a jsou zcela bez hořké chuti.

Přednosti hybridu:

 • bohaté výnosy až do chladného počasí.
 • žádná náchylnost k teplotním výkyvům.
 • Odolnost proti padlí a dalším chorobám.
 • Kromě toho lze tyto okurky snadno pěstovat ve skleníku nebo na volné půdě.

  Bingo F1.

  Partenokarpický hybrid se svazky vaječníků.Zvláštností semen je, že z jednoho svazku vyroste až 10 plnohodnotných okurek pickles.Kultura je nenáročná – cítí se skvěle v uzavřeném i otevřeném terénu a je také poměrně věrná špatnému osvětlení.Výnos ‚Bingo F1‘ je především chvályhodný – 16-18 kg na metr čtvereční, takže je můžete sbírat každý den.

  Garland F1.

  Další úspěšná odrůda, pokud potřebujete okurky bez hořkosti.V tomto případě dochází k ovarifikaci podle metody bouquet.Rostlina bude hustá a se slabými větvemi, proto zkušení zahradníci doporučují vytvořit jeden stonek a vysazovat podle zásady 30×70 cm.

  Výhodou hybridu je, že budete sklízet do kbelíků a velmi často – doslova každý druhý den.Samotná okurka vypadá skvěle – je tmavě zelená, s malými bulvičkami, vyzařuje lehkou vůni a chutná neuvěřitelně sladce.Tato plodina je odolná vůči kořenové hnilobě a plísni a skvěle snáší i pěstování na okenním parapetu nebo balkoně.

  Prst.

  Raná dozrávající odrůda opylovaná včelami, která se nejlépe pěstuje ve volné půdě.Plodnice jsou uloženy ve svazečcích, okurka roste s velkými bulvami, má podlouhlý tvar a světlé pruhy na slupce.Sklizeň je velmi dobrá, plodnost je vysoká, takže buďte připraveni sbírat okurky každé 2-3 dny.Mimochodem, nedoporučujeme vám ignorovat tento bod – pokud ‚Finger‘ zůstane na lůžku příliš dlouho, ztratí svůj tvar.

  Šanghajský dlouhý.

  Neuvěřitelně chutná okurka bez hořkosti, vhodná do čerstvých salátů i na nakládání.Semena lze pěstovat ve skleníku nebo ve volné půdě.Vezměte v úvahu, že rostlina je mohutná a silná, proto je lepší ji přivázat k mříži.Plodí hojně až do prvních mrazů a okurky této odrůdy rostou sladce a šťavnatě.Jakékoli choroby dýně pro ‚Shanghai Long‘ nejsou hrozné – kultura je odolná vůči hlavním z nich.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments