HomeTipyNejchutnější jahody: jak zmrazit jahody na zimu

Nejchutnější jahody: jak zmrazit jahody na zimu

Chcete se naučit, jak správně zmrazit čerstvé jahody na zimu? Připravili jsme pro vás užitečné rady, jak zmrazit jahody a zachovat jejich přirozenou chuť a vůni i v chladném období.

Jak zmrazit jahody na zimu – užitečné rady

Především – výběr čerstvých jahod.Nejlepší je vybírat zralé a kvalitní jahody ke zmrazení.Vybírejte bobule bez poškození a odstraňte stopky.

Připravte jahody ke zmrazení.Bobule důkladně opláchněte studenou vodou a osušte je na papírové utěrce.

Existuje několik způsobů zmrazování jahod:

 • Zmrazování celých jahod.Rozložte bobule rovnoměrně na plech nebo do nádoby, aby se k sobě nelepily.Vložte je do mrazničky a zmrazte, dokud neztuhnou.
 • Zmrazování nakrájených jahod.Jahody nakrájejte na plátky a dejte je zmrazit na plech nebo do nádoby.Mezi jednotlivými bobulemi nechte malou mezeru.Nádobu pevně uzavřete a vložte do mrazničky.
 • Zmrazování jahod s cukrem.Pokud dáváte přednost sladkým jahodám, můžete přidat cukr.Jahody rozmačkejte, přidejte cukr podle chuti a rozmixujte.Směs rozprostřete do nádob nebo sáčků na mrazení.
 • Balení a skladování.Zmrazené jahody přendejte do mrazicích sáčků nebo nádob a pevně je uzavřete, aby se do nich nedostal vzduch.Nezapomeňte uvést datum zmrazení.Jahody skladujte v mrazničce při teplotě -18 °C nebo nižší.
 • Nyní máte všechny potřebné znalosti o tom, jak zmrazit jahody na zimu.Budete-li postupovat podle těchto jednoduchých pokynů, budete si moci vychutnat čerstvost a chuť jahod kdykoli během roku.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments