HomeTipyNedělejte tyto chyby: Co dělat, aby se vám vlasy rychle nemastily

Nedělejte tyto chyby: Co dělat, aby se vám vlasy rychle nemastily

Většina žen trpí mastnou pokožkou hlavy, což znamená, že si musí vlasy mýt téměř každý den.Stylisté našli řešení tohoto problému, takže můžete ušetřit čas i šampon.

Vlasy vyžadují zvláštní péči, zejména pokud chcete, aby byly vždy hedvábné, objemné a zdravé.Stylisté však tvrdí, že většina žen dělá stejné chyby.Pojďme tomu přijít na kloub a konečně skoncovat s každodenním mytím vlasové pokožky.

Jak si správně mýt hlavu

Nejprve je třeba vlasy jemně rozčesat a teprve poté přistoupit k jejich mytí.Vlasy si dvakrát umyjte šamponem, který je pro vaše vlasy vhodný.Pokud nevíte, jaký přípravek použít, požádejte o pomoc odborníky.

Dalším krokem je použití kondicionéru a masky.Aby se vlasy nemastily, měla by se maska a kondicionér nanášet pouze na konečky vlasů.

Odborníci také doporučují nepoužívat žehličky k narovnání kadeří, protože poškozují strukturu vlasů.Při častém používání se mohou konečky roztřepit a nebudou vůbec vypadat zdravě.

Co dělat, aby se vám vlasy rychle nemastily

Trichologové doporučují mýt vlasy méně často vzácným šamponem a upřednostňovat suchý šampon.Další tip: používejte dětský pudr.Nečekané, že? Ukázalo se, že pokud jím posypete kořínky vlasů, nebudou se dlouho mastit.

Pokud jste zvyklí na tekuté šampony, měli byste si vybrat ty s citrusovými plody, zeleným čajem a bylinnými výtažky.Zklidňují pokožku hlavy a snižují tvorbu kožního mazu.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments