HomeTipyNedělejte to: zda můžete spustit klimatizaci na teplo

Nedělejte to: zda můžete spustit klimatizaci na teplo

Pokud si chcete koupit levný split-systém pro klimatizaci – tak se říká klimatizačním jednotkám, které se skládají z takových bloků – vnitřního, to je odpařovací, a vnějšího (to je jednotka kompresor-kondenzátor), aby v chladném počasí nezamrzly, pak vás budeme muset zklamat.Ne všechny klimatizace pomohou zvýšit teplotu v domě, když je za oknem pořádné ‚mínus‘.

 • Proč nemůžete spustit klimatizaci na teplo – nedělejte to tak.
 • Při jaké teplotě nemůžete zapnout klimatizaci na topení, pokud je to nejjednodušší.
 • Na kolik stupňů zapnout klimatizaci na vytápění.
 • Klimatizace na topení – jak správně zapnout techniku.
 • Jak dlouho může klimatizace pracovat na topení.
 • UNIAN dříve psal, jak se zahřát bez topení a elektřiny.

  Proč nemůžete provozovat klimatizaci na teplo – nedělejte to tak

  Nenápadné a odpovídajícím způsobem levné zařízení se může jednoduše porouchat, pokud je zapnuto při velmi silných mrazech.Důvod lze pochopit, pokud pochopíte, jaký je princip fungování klimatizace.

  Split-systémy nemají žádná speciální topná tělesa, ale jsou schopny ‚sbírat‘ teplo ze vzduchu, takže nejjednodušší klimatizace to nemohou dělat, když je venku například -25 stupňů.

  Jednoduché split-systémy vám mohou pomoci se zahřátím, ale musíte si jasně uvědomit, při jaké teplotě jsou schopny normálně fungovat.

  Při jaké teplotě nemůžete zapnout klimatizaci pro vytápění, pokud je to ta nejjednodušší

  Pokud je venkovní teplota +5.-5 stupňů, může být pro vytápění použita i ta nejjednodušší klimatizace.

  Když je venku mnohem chladněji – 10. 15 stupňů mrazu, můžete se ohřát pouze pomocí invertorového split-systému.A když je teplota ještě nižší, potřebujete dobrou invertorovou techniku, která je vyrobena speciálně pro vytápění místností v zimě.

  Lidé se často ptají, zda lze klimatizaci zapnout pro vytápění, když je plusová teplota – jak se ukazuje, jednoduché klimatizace nejlépe vytápějí místnosti, když je venku ‚plus‘.

  Pokud se při velkých mrazech použije zařízení bez měniče, je možné dosáhnout zejména těchto důsledků:

 • může dojít k namrznutí odtoku.
 • může dojít ke snížení výkonu.
 • do klikové skříně kompresoru se může dostat kapalný freon (tento proces se nazývá vodní ráz).
 • Dozvěděli jsme se, zda je možné klimatizací vytápět místnost.Měli bychom však věnovat pozornost ještě jedné důležité skutečnosti.Pokud k vytápění použijete velmi kvalitní dělený systém, můžete utratit mnohem méně peněz, než když budete teplotu v domě zvyšovat pomocí prostorového topení.

  Nyní je vhodné zabývat se dalšími jemnostmi provozu klimatizace pro vytápění obydlí.

  Kolik stupňů nastavit na klimatizaci pro vytápění

  I když je vám velká zima, nespěchejte se zapnutím split-systému pro přívod velmi teplého vzduchu.Zapamatujte si tato čísla – 24 nebo 25 stupňů je maximální teplota, kterou byste měli nastavit.Volbou těchto hodnot nebudete techniku přetěžovat a dosáhnete příjemné teploty v obydlí.

  Klimatizace na topení – jak správně zapnout techniku

  Vše je velmi jednoduché – na dálkovém ovladači je pouze nutné zvolit režim, ve kterém split-systém pracuje na topení.Režim vytápění je obvykle označen kresbou, která symbolizuje teplo – je to plně vysvitlé slunce.

  Po zapnutí vytápění nezačne vnitřní část jednotky pracovat okamžitě – nebojte se, je to v pořádku, jen se splitový systém musí znovu nastavit z chlazení na vytápění, což bude trvat několik minut.

  Jak dlouho může klimatizace běžet na topení

  Pokud máte invertorový split-systém, pak jej ani nemůžete vypnout a samotnému zařízení to neuškodí, navíc – nepřerušovaná práce bude jen plusem.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments