HomeTipyNebude se srážet: jak a na jaký režim prát polštáře s různými...

Nebude se srážet: jak a na jaký režim prát polštáře s různými náplněmi

Polštáře, stejně jako ostatní lůžkoviny je důležité pravidelně prát, aby se nestaly nositelem bakterií.Ne všechny hospodyňky vědí, zda lze polštáře prát v pračce a jak to správně udělat, aby nedošlo k deformaci výrobků.UNIAN to zjistil a je připraven se o to podělit.

 • Je možné prát péřové polštáře v pračce.
 • Lze syntetické polštáře prát v pračce.
 • Lze ortopedické polštáře prát v pračce.
 • Jak prát bambusové polštáře.
 • Lze péřové polštáře prát v pračce

  Ne všichni majitelé těchto lůžkovin vědí, jak prát péřové polštáře v automatické pračce, stejně jako ty plněné prachovým peřím.Můžete je čistit strojově, ale ne častěji než dvakrát ročně, jinak se náplň srazí.Aby peří a prachové peří zůstaly měkké a pružné, zapamatujte si pravidla pro praní péřových polštářů a péřových výrobků:

 • Před praním odstraňte prach.
 • Použijte mycí gel nebo mýdlový roztok.
 • Do bubnu vložte tenisové míčky nebo speciální míčky.
 • Nastavte teplotu na maximálně 40 stupňů Celsia.
 • Je důležité pochopit nejen to, v jakém programu prát polštáře z prachového peří a peří, a určitě si pamatujte, že u takových výrobků nelze zařadit automatické odstřeďování – kvůli němu se může peří polámat a polštář bude tuhý.Po vyprání je lepší ždímat ručně a během sušení pravidelně otáčet a šlehat.

  Péřové a péřové polštáře schnou nejrychleji v létě, proto je lepší je v horkém období čistit tímto způsobem.Pokud se však obáváte, zda můžete v zimě prát péřové polštáře – není to zakázáno, ale je optimální dát je do čistírny.

  Zda lze prát syntetické polštáře

  Před praním polštářů z holovlákna, synteponu, syntepuchu nebo polyesteru je důležité si uvědomit, že tyto výrobky jsou nejméně náročné.Není obtížné pochopit, jak prát polštáře ze synteponu – lze je prát v CMA s přihlédnutím k určitým pravidlům.

  Zde jsou uvedeny obecné pokyny, jak prát polštáře ze synteponu a jiných syntetických materiálů:

 • Zvolte program ‚vlna‘ nebo ‚jemné praní‘.
 • Používejte tekuté gely a šampony.
 • nastavte vysoké otáčky (až 800 otáček).
 • nastavte teplotu na 40 až 60 stupňů.
 • Pokud jde o způsob praní polštářů se syntetickou výplní, pokud je na štítku uvedeno umyvadlo s rukama – v tomto případě se pro váš výrobek doporučuje pouze ruční praní.Automatická pračka by se neměla používat.

  Zda lze ortopedické polštáře prát v pračce

  Výrobci tvrdí, že většinu těchto modelů není třeba prát vůbec – zejména ty z paměťové pěny.Jedná se o moderní materiál, který nehromadí pot a prach – takový polštář můžete bez obav používat několik let.Pokud jej pošlete do pračky, struktura výrobku se začne zhoršovat a ztrácet své vlastnosti.

  Jediné, co lze a co by se mělo s ortopedickými polštáři dělat, je větrat je venku nebo na balkoně.Zbytečné není ani praní potahů podle pokynů na obalu.Pokud jste náhle použili výrobek bez potahu a objevila se na něm skvrna, pak je v tomto případě návod na správné praní polštářů elementární – stačí na problematické místo nanést mýdlový roztok, potřít houbou, poté vyčistit hadříkem namočeným ve vodě a vysušit.Není nutné prát úplně, zejména ne v pračce.

  Jak prát bambusové polštáře

  Mnoho lidí dává přednost spánku na polštářích s přírodní organickou výplní (bavlna, bambus, len nebo eukalyptus).Lze je ponořit do pračky, ale musíte vědět, jak polštáře správně prát v pračce, aby neztratily svůj vzhled a jedinečné vlastnosti.

  U bambusových polštářů byste měli zvolit režim ‚jemné‘ nebo ‚vlna‘, nastavit minimální počet otáček a používat pouze tekuté gely – žádný prášek.Nezapomeňte také, při jaké teplotě je nejlepší prát bambusové polštáře – maximálně při 40 stupních.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments