HomeTipyNe víc než sklenice denně: jak užitečný je kvas a kolik ho...

Ne víc než sklenice denně: jak užitečný je kvas a kolik ho můžete vypít

V horkém a rušném dni není nic vítanějšího než sklenice studeného kvasu.Tento tradiční nápoj dokonale zažene žízeň a je proslulý mnoha užitečnými vlastnostmi.Již dříve jsme psali, jak si doma připravit kvas, který je mnohem chutnější než kupovaný.Nicméně takový skvělý nápoj má škodlivé vlastnosti a pro některé lidi je naprosto kontraindikován.

 • Jak je kvas užitečný.
 • Kdo by neměl pít kvas.
 • Zda mohou pít kvas těhotné ženy.
 • Zda je možné pít kvas každý den.
 • Lze pít kvas během řízení.
 • Jak užitečný je kvas

  Přínos kvasu se maximalizuje, pokud si ho vyrobíte sami.Tento kvašený nápoj se připravuje na bázi chleba, bezinek, červené řepy, kaše, ovoce, bobulovin a mnoha dalších.

  Každý ví, že kvas je dobrý nápoj na zahnání žízně a povzbuzení.Je prokázáno, že tento nápoj je velmi prospěšný při trávení a překyselení žaludku.Po fermentaci produkuje mnoho prospěšných bakterií, které zlepšují střevní mikroflóru, snižují riziko nadýmání a zácpy.Nápoj také normalizuje rovnováhu vody a soli v těle a zlepšuje metabolismus.

  Vitamínové složení kvasu z něj dělá dobré antidepresivum a také velmi užitečný nápoj pro zuby, kosti a vlasy.Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, bojuje proti zánětům a posiluje imunitní systém.

  Kdo by neměl pít kvas

  Nápoj pravděpodobně neškodí zdravým lidem a v malém množství.Škodlivost kvasu se projeví, pokud má člověk nemoci.

 • Kvas se nevyplatí pít při gastritidě a vředu, protože může poškodit zanícenou sliznici.
 • Kvas způsobuje ve střevech mírné kvašení, které zdravému člověku neuškodí.Nápoj však může zhoršit pohodu při onemocnění jater, ledvin, žlučníku, zánětu tlustého střeva.
 • S opatrností by měli nápoj užívat alergici, protože obsahuje mnoho alergenů.
 • Kvas nepijte, pokud užíváte antibiotika.Nápoj může negativně ovlivnit účinek léků.
 • Lidé, kteří sledují postavu, se často ptají, zda je možné pít kvas při hubnutí.Ve 100 ml nápoje je obsaženo asi 36 kcal a 5 g cukru.To není tolik, ale kvůli žízni mohou lidé vypít hodně kvasu.Pak bude jeho kalorický obsah srovnatelný s plnohodnotným jídlem.Proto by pití kvasu při dietě mělo být umírněné.

  Zda je možné pít kvas pro těhotné ženy

  Lékaři na tuto otázku nedávají jednoznačnou odpověď . Do 6 týdnů je rozhodně lepší chmelový nápoj odmítnout, protože obsahuje malé množství alkoholu.A plod si v tomto období aktivně vytváří orgány a i malé množství alkoholu je nebezpečné.

  Je také třeba mít na paměti, že kvas zvyšuje tvorbu plynů, což zvyšuje riziko děložního tonu u těhotné ženy.

  Nápoj však těhotným ženám prospívá.Pomáhá zmírnit nevolnost, kterou často trpí toxémií.

  Čím je kvas užitečný a čím škodlivý / foto ua.depositphotos.com.

  Je možné pít kvas každý den

  Kvas obsahuje alkohol, hodně cukru a kalorií a zakoupený nápoj obsahuje zvýrazňovače chuti a aromata.Nemělo by se zapomínat, že kvas je produktem kvašení.Je bohatý na kvasinky a ve velkém množství může narušit střevní mikroflóru a způsobit nadýmání.

  Neškodná norma kvasu je 200-500 ml denně.Kvas můžete pít každý den, pokud nemáte kontraindikace a nepijete nápoj v litrech a nebojíte se o svou postavu.

  Zda můžete pít kvas během řízení

  Obsah alkoholu v nápoji je sice malý, ale přesto je v něm alkohol přítomen.Kolik alkoholu je v kvasu, závisí na způsobu jeho výroby.V kupovaném kvasu je obsah alkoholu 0,1-1,5 %.Je lepší řídit 30 minut po vypití sklenice nápoje.Jeho pití během řízení je přísně zakázáno.

  V domácím kvasu může obsah alkoholu dosahovat až 6 %.Jedná se v podstatě o nízkoalkoholický nápoj.Pokud se chystáte řídit, je lepší kvas ten den nepít.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments