HomeTipyNalepte si ji na podrážku bot, aby vám na ledu neklouzaly: 6...

Nalepte si ji na podrážku bot, aby vám na ledu neklouzaly: 6 tipů

Nezáleží na tom, v jakém ročním období náledí přijde – vždy se stane nečekaně.A dokud komunální služby neposypou všechna nebezpečná místa, musí se chodci dostat ven na vlastní pěst.Abyste mohli chodit po ledu jistě a bezpečně, přišli šikovní lidé na několik tajemství pro boty.Používejte je i vy a nezapomeňte ošetřit boty svých dětí, aby i ony byly v ledu v bezpečí.

 • Lehké boty jsou jako boty.
 • Smirkový papír.
 • Kousky plsti.
 • Lepidlo a písek.
 • Ledostupas.
 • Ponožky.
 • Profesionální ošetření podrážky.
 • Leukoplastika

  Na náledí vám velmi pomůže obyčejná lékařská látková náplast, která na ledu vůbec neklouže.Jednoduše přilepte dva dlouhé pruhy sádry na podrážku boty po celé její délce.Tato metoda je velmi účinná, ale nemá dlouhou životnost.Náplast se z podrážky rychle odlepí, zejména za vlhkého počasí.

  Smirkový papír

  Smirkový papír je vynikající brusný materiál, který udrží vaši obuv stabilní na ledu.Smirkový papír lze přilepit na podrážku pomocí superlepidla a vydrží na botě asi týden.Smirkový papír můžete také vetřít do podrážky.Tato metoda má delší životnost, ale může botu poškodit.

  Kousky plsti

  Nejprve je třeba sehnat nepotřebné kusy plsti, například staré plstěné boty.Pomocí lepidla přilepte plsť k botám a počkejte na úplné zaschnutí.Poté můžete vyrazit ven – ani v nejsilnějším ledu boty neuklouznou.Berte v úvahu počasí – plsť se může odlepit vlivem vlhkosti nebo mokrého sněhu.

  Lepidlo a písek

  Brusný povlak na podrážku si můžete vyrobit sami pomocí písku a lepidla.Za tímto účelem nakreslete na podrážku mřížku z libovolného lepidla a posypte ji suchým pískem.Jedná se o velmi účinnou a velmi trvanlivou metodu.Její hlavní nevýhodou je, že zrnka písku mohou z bot doma odpadávat a znečistit místnost.

  Ledacos se dá změnit

  V marketech a obchodech s domácími potřebami si můžete koupit speciální nazouvací obuv se speciálními protiskluzovými hroty.Jsou levné, ale v kluzkém počasí vám velmi pomohou.Takový výrobek se vám v domácnosti určitě bude hodit.Před nákupem si plosky určitě vyzkoušejte – neměli byste je kupovat naslepo.

  Ponožky: Ponožky jsou určeny pro děti, které se v zimě cítí dobře, a pro děti, které se v zimě cítí dobře

  Pokud se na silnicích nečekaně objevil led a vy se přesto potřebujete bezpečně dostat domů, vzpomeňte si na trik s ponožkami.Sundejte si ponožky z nohou a přetáhněte je přes horní část bot.Možná budete vypadat legračně, ale neuklouznete.A pokud je pozdě v noci, nikdo si ponožek na vašich botách ani nevšimne.

  Profesionální úprava podrážky

  Chcete-li se vyhnout zničení obuvi a uklouznutí v zimě – svěřte obuv profesionálním obuvníkům.Ti mohou prohloubit dezén na podrážce nebo provést speciální nástřik, takže boty rozhodně nebudou klouzat.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments