HomeTipyMůžete spustit dvě mytí za sebou: odpověď vás bude šokovat

Můžete spustit dvě mytí za sebou: odpověď vás bude šokovat

Pro moderního člověka je nesmírně obtížné představit si život bez pračky.Jsou chvíle, kdy se nahromadí spousta špinavých věcí, a v hlavě vám může vyvstat otázka: Můžete spustit pračku 2krát za sebou?

Zdálo by se, že když je pračka určena k praní věcí, tak jaký je problém spustit několik cyklů najednou? Ale stejně jako ve všech záležitostech týkajících se techniky i zde existují nuance, které je žádoucí vzít v úvahu.Proto jsme se rozhodli říci vám, zda je třeba mezi praním v pračce udělat přestávku.

 • Kolikrát za sebou můžete prát v pračce – nepřehánějte to.
 • Zda byste měli nechat pračku odpočívat – doporučení od mistrů.
 • Zda můžete v pračce vyprat pár věcí – nezneužívejte ji.
 • Kolikrát za sebou můžete prát v pračce – nepřehánějte to

  Počet věcí, které musíte vyprat, závisí na velikosti vaší rodiny a s malým dítětem v domácnosti může být potřeba spouštět pračku téměř denně.

  Pračky, zejména od spolehlivých výrobců, mají určitou rezervu, takže otázka, kolik praní za sebou lze vyprat, není ve skutečnosti otázkou – spusťte jich tolik, kolik je třeba.

  Je však třeba vzít v úvahu několik bodů.Mechanismy pračky mají stejně jako všechny ostatní vlastnost opotřebovávat se v průběhu provozu.A pračka je domácí spotřebič, který má poměrně náročné provozní podmínky – to:

 • neustálý kontakt s vodou (ne vždy kvalitní).
 • Kolísání napětí v elektrické síti.
 • poměrně vysoké otáčky bubnu atd.
 • Intenzivní používání stroje způsobuje rychlejší opotřebení dílů a mechanismů, takže se mohou dříve porouchat.Zopakujme však, že se jedná o normální jev.Představme si například, že pokud výrobce stanovil bezpečnostní rezervu 10 tisíc cyklů, je jasné, že při praní jednou týdně – bude pračka pracovat podmíněně tři roky a při každodenním používání – rok (všechny údaje jsou fiktivní a jsou uvedeny pouze jako příklad).

  Vynecháme faktor vadných náhradních dílů, protože tato nemilá nepříjemnost se stává u každé značky různé cenové kategorie a nelze se jí vyhnout.Aktivním používáním pračky se závada projeví pouze dříve a pouze spotřebič, který nepoužíváte, se neporouchá.

  Několik praní za sebou lze vyprat, ale je tu nuance / foto ua.depositphotos.com.

  Zda byste měli nechat pračku odpočívat – rady mistrů

  Někdy mezi odpověďmi na otázku, kolikrát denně můžete v pračce prát, najdete doporučení udělat si mezi cykly hodinovou nebo dvouhodinovou přestávku kvůli zahřívání mechanismů.Takový úkon však není striktně nutný.

  Přesto, pokud je to možné, je lepší mezi cykly udělat pauzu.Pokud jde o to, jak dlouho musí pračka odpočívat, názory se liší i mezi mistry.Obecně lze jejich rady shrnout tak, že pračka odpočívá nejméně dvě hodiny.

  Další doporučení odborníků – pokud musíte prát hodně, je lepší prát 1-2krát denně po dobu jednoho týdne, než běžných 5-6krát, ale v jeden den.

  Pračka by si měla odpočinout / foto ua.depositphotos.com.

  Je možné vyprat v pračce pár věcí – nezneužívat

  Při výběru pračky před koupí je třeba zvážit také počet věcí, které plánujete prát.Existují různé modely, které se liší tím, kolik věcí můžete vložit.Některé mají 5 kg, jiné 7 kg atd.Pokud je prádla hodně – je lepší se poohlédnout po technice s větší ‚náplní‘, abyste mohli vyprat více věcí najednou a nejezdili s pračkou v několika přístupech.Obvykle však platí, že čím větší kapacita – tím větší velikost přístroje, což může vadit, pokud je v místnosti málo místa.

  Praní několika věcí v pračce je přijatelné, ale neměli byste toho zneužívat.Rozhodně není dobré prát často jednu malou věc – kvůli nevyváženosti to může způsobit zvýšené vibrace při odstřeďování.Lepší je vhodit do pračky několik věcí o celkové hmotnosti 1-1,5 kg.Pokud jsou však věci velmi malé a lehké, nezpůsobí nerovnováhu.

  Praní několika věcí v pračce je přijatelné / foto ua.depositphotos.com.

  Každopádně je vždy lepší se podívat, co doporučuje výrobce v návodu ke každé pračce – to vám odpoví na mnoho otázek a může vám ušetřit spoustu problémů.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments