HomeTipyMůžete spát s otevřeným oknem: 3 případy, kdy nemůžete

Můžete spát s otevřeným oknem: 3 případy, kdy nemůžete

Mnoho lidí v noci otevírá okno, zejména v horkém počasí, zatímco jiní dělají pravý opak – všechno ucpou a dávají své argumenty.Rozhodli jsme se zjistit, co je zdravější, zda je nutné v létě spát s otevřeným oknem a zda je nebezpečné nechávat ho přes noc otevřené v dětském pokoji.

 • Proč je dobré spát s otevřeným oknem.
 • Můžete onemocnět, když budete v létě spát při otevřeném okně.
 • Je možné, aby dítě spalo při otevřeném okně.
 • Proč nelze spát s otevřeným oknem – znamení a skutečné důvody.
 • Proč je dobré spát s otevřeným oknem

  Spaní s otevřeným oknem – v létě i v zimě – je podle lékařů prospěšné.Důvodů, proč v noci otevřít okno, je několik:

 • Čerstvý vzduch vám pomáhá relaxovat.
 • Snadněji se dýchá.
 • člověk rychleji usíná.
 • spánek – pevnější, respektive člověk ráno – probuzený a plný elánu.
 • Otevřené okno v noci navíc pomáhá porazit i nespavost.

  V létě byste měli v noci otevřít okno, pokud je v domě dusno a horko – abyste vpustili trochu nočního chladu.V zimě můžete také nechat okna otevřená, ale měli byste hlídat teplotu v místnosti (optimální teplota je mezi 17 a 25 °C).

  Můžete onemocnět, pokud budete v létě spát s otevřeným oknem

  Někteří lidé zavírají v noci okna i v létě ze strachu, že se nachladí.Pokud je však postel na správném místě, neonemocníte.Hlavním pravidlem je, že by měla být umístěna tam, kde není průvan.Pak ji můžete dát i k oknu, ale lépe – dál od dveří.

  Jde o to, že pobyt v průvanu (a v noci trvá asi 6-8 hodin) přispívá k podchlazení organismu a zpomaluje imunitní systém.Pokud v tomto okamžiku tělo chytí nějaký virus, člověk může onemocnět.

  Je v pořádku, když dítě spí při otevřeném okně

  Známý pediatr Jevgenij Komarovskij má na tuto otázku jedinou odpověď – ano.V místnosti, kde dítě spí, by nemělo být dusno a horko.Proto je nutné sledovat teplotu a vlhkost vzduchu v dětském pokoji ( t – 18-20 °C, vlhkost – 50-70 %).Ale opět upozorňuje lékař – pokud otevřete okno, je důležité, aby postel dítěte nebyla pod přímým prouděním vzduchu.

  Proč nemůžete spát s otevřeným oknem – věštecké a skutečné důvody

  Proč byste neměli spát s otevřeným oknem – omen / depositphotos.com.

  Existuje několik důvodů, proč je lepší okno v noci zavřít.

  Za prvé lékaři nedoporučují spát s otevřeným oknem, pokud směřuje do hlučné ulice.Faktem je, že městský hluk způsobuje u člověka stres, a u spícího člověka tím spíše, protože mozek je během spánku na hluk velmi citlivý.Stres zase vyvolává produkci hormonu kortizolu, který může způsobit vysoký krevní tlak.Pokud vám tedy hluk města brání ve spánku, pak je i v létě lepší na noc zavřít okna – před spaním ale nezapomeňte místnost vyvětrat.

  Druhý důvod , proč nespát s otevřeným oknem, je prozaičtější.Pokud je v kalendáři zima a venku je silný mínus nebo vánice, je to důvod k zavření okna.

  Existuje znamení, že by člověk neměl spát s otevřeným oknem, pokud na něj dopadá měsíční světlo.Zvláště nebezpečné je to v době úplňku, kdy je měsíční energie velmi silná.Věří se, že člověku bere sílu a zdraví. ve skutečnosti spánek pod měsícem způsobuje úzkost a neklid, může mít noční můry, člověk se může často probouzet a ráno se cítit zlomený a unavený.

  Také podle lidové víry by mělo být okno v noci zavřené, protože v noci se probouzí zlo a může proniknout do domu.V to se samozřejmě nedá věřit, ale ti, kdo bydlí v soukromých domech nebo v přízemí, je lepší poslechnout a nechat v noci otevřený jen průduch nebo okno na větrání.Tak budete mít jistotu, že žádné zlo v lidské podobě k vám nepronikne.

  Dříve jsme vám řekli, zda je opravdu nutné při mytí věci vypínat.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments