HomeTipyMůžete spát s kočkou v posteli: ani jste si to neuvědomili

Můžete spát s kočkou v posteli: ani jste si to neuvědomili

Proč nemůžeš spát s kočkou v jedné posteli? Tuto otázku si klade mnoho lidí.Navzdory roztomilé a útulné představě, že vedle nás leží kočka, existuje několik důvodů, proč to může být nežádoucí.

Je v pořádku spát s kočkou v jedné posteli

Za prvé, kočičí srst může u některých lidí vyvolat alergické reakce.Pokud s nimi přijdete během spánku do těsného kontaktu, můžete pociťovat svědění, mít ucpaný nos nebo kýchat.

Za druhé, zvyk spát s kočkou v jedné posteli může narušit váš spánek.Kočky mají své vlastní vzorce aktivity a v noci mohou být pohyblivější.Jejich pohyby, vrnění nebo skákání mohou narušovat váš spánek a snižovat kvalitu odpočinku.

Dalším faktorem je hygienické hledisko.Kočky, zejména pokud jsou venku, mohou do postele přinést různé mikroorganismy nebo parazity, které mohou být zdraví škodlivé.

Klady spaní s kočkou – i ty tu jsou

Zvyk spát s kočkou v jedné posteli má však i své klady.Některé studie ukazují, že blízkost domácího mazlíčka, například kočky, může pomoci zmírnit stres a zlepšit náladu.

Kočičí vrnění je považováno za uklidňující zvuk, který může podpořit relaxaci a snížit hladinu adrenalinu.

Co znamená, když kočka spí na polštáři vedle člověka

Když kočka spí na polštáři vedle člověka, má to několik možných významů.Konkrétní důvody a interpretace tohoto chování se však mohou lišit v závislosti na osobnosti a individuálních vlastnostech kočky.Zde je několik možných vysvětlení:

 • Připoutání: Kočka se může přichytit k tělu, které se jí zrovna líbí.Kočky mohou spát na polštáři vedle nás, pokud mají důvěru ke svému majiteli.Když kočka spí vedle hlavy člověka, znamená to projev důvěry k němu.
 • Vyhledávání tepla a pohodlí.Kočky mají rády měkká místa ke spánku a polštář je k tomu velmi vhodný.Navíc se kočka bude vedle člověka cítit pohodlněji, zejména pokud se v jeho přítomnosti cítí bezpečně.
 • Potřeba společnosti.Kočky někdy chtějí být v blízkosti svých majitelů.Spaní na polštáři vedle člověka může být způsobem, jak tuto touhu uspokojit.
 • Je důležité si uvědomit, že každá kočka je individuální a její chování je jedinečné.Vždy věnujte pozornost signálům své kočky a respektujte její preference a hranice.

  Pokud si chcete vzít svého domácího mazlíčka na noc k sobě, rozhodněte se, zda můžete spát s kočkou v nohách – když jí poskytnete oddělený prostor na spaní na posteli, minimalizujete možné problémy s alergiemi a zlepšíte kvalitu svého spánku.

  Zda spát s kočkou v jedné posteli, záleží na preferencích a osobnosti každého člověka.Je důležité zhodnotit všechny faktory a učinit rozhodnutí, které je pro vás a vaše zdraví nejlepší.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments