HomeTipyMilovníci zvířat zpozorněte: nejúčinnější způsob čištění oblečení od chlupů byl pojmenován

Milovníci zvířat zpozorněte: nejúčinnější způsob čištění oblečení od chlupů byl pojmenován

Ti, kdo mají doma kočku nebo psa, dobře vědí, že chlupy na oblečení jsou věčným problémem, se kterým můžete bojovat dlouho a zcela neúspěšně.Problémem není ani tak to, že je třeba oblečení často čistit, ale skutečnost, že někdy si stop svého domácího mazlíčka na kalhotách nebo svetru všimnete jen pár minut před odchodem z domu, kdy není čas na převlečení.

Na otázku, jak nejlépe čistit oblečení z vlny, neexistuje jednotná odpověď, protože vše závisí na typu tkaniny, kterou je třeba vyčistit, a na typu zvířecích chlupů.Existuje však několik opravdu účinných způsobů, které vám pomohou vlnu rychle a efektivně vyčistit.

 • Jak dostat psí chlupy z oblečení – lepicí váleček.
 • Jak doma odstranit vlnu z oblečení – mokrá houba.
 • Jak odstranit kočičí chlupy z oblečení – vysavač.
 • Jak odstranit kočičí chlupy z oblečení pomocí holicího strojku – lifehack.
 • Je možné odstranit vlnu z oblečení bez improvizovaných prostředků – tipy.
 • Jak odstranit vlnu z oblečení při praní – doporučení.
 • Dříve jsme hovořili o tom, jak odstranit žmolky z oblečení.

  Jak odstranit psí chlupy z oblečení – lepicí váleček

  Pokud nevíte, jak odstranit psí chlupy z oblečení, začněte tím nejjednodušším – kupte si lepicí váleček.Tato možnost čištění oblečení je poměrně rychlá, jednoduchá a účinná.Jedinou nevýhodou této metody je, že lepicí páska na válečku poměrně rychle dojde a budete ji muset čas od času doplnit.

  Jak odstranit vlnu z oblečení v domácích podmínkách – mokrá houba

  Pokud potřebujete nutně opustit dům a váš domácí mazlíček si lehl na váš svetr, může situaci zachránit obyčejná houbička na mytí nádobí.Jedná se o nejjednodušší a finančně nejpříznivější variantu, ale aby bylo čištění účinnější, měli byste houbičku vždy navlhčit trochou vody.V závislosti na druhu tkaniny, kterou budete čistit, můžete použít buď měkkou, nebo tvrdou část houbičky.

  Hlavní podmínkou je, že houba musí být nová a dokonale čistá.Neměli byste používat houbičku, kterou jste již použili na mytí nádobí, protože na ní mohou být stopy mastnoty – nejenže nevyčistí oblečení, ale také přidá mastné skvrny na vlněné stopy.

  Jak rychle vyčistit oblečení od vlny / foto depositphotos.com.

  Jak odstranit kočičí chlupy z oblečení – vysavač

  Jedná se o oblíbenou metodu čištění pro ty, kteří mají doma dlouhosrstá zvířata.Dlouhé a husté chlupy se ze srsti nebo kabátu odstraňují houbou velmi obtížně, zejména v období línání.

  A pro majitele několika dlouhosrstých domácích zvířat se otázka, jak nejlépe vyčistit oblečení z vlny, stává skutečným bolehlavem.V tomto případě vysavač funguje jako těžké dělostřelectvo.

  Uvědomte si však, že vysavač, ačkoli je rychlý, není nejúčinnějším čisticím nástrojem.Kvalita čištění vlny totiž bude záviset na tuhosti kartáče, který použijete, a na výkonu motoru vysavače.S plastovým nástavcem vysavače vlnu z oblečení neodstraníte.Část chlupů samozřejmě odstraníte, ale malé chlupy na oblečení stále zůstávají a po vysávání budete muset použít lepicí váleček nebo mokrou houbu.

  Jak odstranit vlnu z oblečení pomocí holicího strojku – Lifehack

  Jedná se o poměrně jednoduchou, ale pracnou metodu, protože bude vyžadovat mnohem více času než houba a váleček.Čištění oděvů strojkem je vhodné pro ty, kteří nevědí, jak odstranit psí chlupy z oděvů, protože si nedávno pořídili domácího mazlíčka a zatím nenašli dokonalou úpravu jeho konkrétní srsti.

  Mějte však na paměti, že čištění oděvů strojkem má své klady i zápory.Kladem je, že spolu s vlnou odstraníte z oblečení i žmolky.Vážnou nevýhodou však je, že strojek nelze použít na všechny typy tkanin, navíc čištění oděvů strojkem – to je poměrně zdlouhavý proces.

  Jak rychle vyčistit oblečení od psích chlupů / foto ua.depositphotos.com.

  Je možné odstranit vlnu z oblečení bez improvizovaných prostředků – tipy

  Pokud nemáte po ruce kartáče, lepicí válečky nebo vysavač a všimli jste si na sobě stop po svém domácím mazlíčkovi – použijte obyčejnou vodu.

  Mokrýma rukama se vám může podařit odstranit zvířecí chlupy z oblečení.Buďte však opatrní, protože pokud to přeženete, oblečení nejen vyčistíte, ale také namočíte.

  Jak odstranit vlnu z oblečení při praní – doporučení

  Nejjednodušší a opravdu účinný způsob – vlhčené ubrousky.Po naplnění bubnu pračky špinavými věcmi tam vložte dva nebo tři vlhčené ubrousky a zapněte režim praní.Ubrousky posbírají z oblečení všechny kočičí chlupy.

  Dalším způsobem praní oblečení z vlny je použití speciálních ubrousků na suchý zip.Tyto výrobky jsou určeny speciálně pro čištění oděvů od zvířecích chlupů během praní.Metoda není nejlevnější, ale je poměrně účinná.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments