HomeTipyLifehack s kapronovými punčochami a superlepidlem: boty na sněhu nekloužou

Lifehack s kapronovými punčochami a superlepidlem: boty na sněhu nekloužou

Led a mokrý sníh jsou nejčastějšími příčinami úrazů v zimě, protože je obtížné najít boty, jejichž podrážka neklouže.Pro zajištění stabilní polohy však není nutné utrácet pohádkové částky za boty určitých značek – můžete použít improvizované prostředky.UNIAN zjistil, co dělat, když vám boty kloužou, a jak to napravit.

Jak zařídit, aby podrážka neklouzala, ale byla stabilní – rozpočtové možnosti

Pokud boty v zimě kloužou, znamená to, že jste si koupili boty s hladkou podrážkou, která není určena pro chůzi v ledu.Druhá možnost – obujte si pár, který již byl aktivně nošen a druhou sezónu se jeho vlastnosti zhoršily.Přesto neexistují beznadějné situace – pokud vám boty na sněhu kloužou, pokuste se to napravit.

UNIAN sdílí lifehacky s tím, čím namazat boty, aby neklouzaly, nebo jak je upravit.

 • Super lepidlo.
 • Těm, kteří nevědí, co dělat, když bota špatně klouže, bystří majitelé domů doporučují použít superlepidlo.Je třeba jím tečkovat suchou podrážku boty v oblasti špičky a paty a posypat ji pískem.Počkejte, až lepidlo zaschne, pak si obujte boty a vyjděte ven – dobrá přilnavost k zemi je zajištěna.

 • Smirkový papír nebo plsť.
 • Druhou možností přípravy obuvi na led je přilepení kousků smirkového papíru nebo plsti na podrážku.Případně můžete použít speciální nálepky z těchto materiálů – výsledek bude stejný.

 • Capronovy punčocháče.
 • Metoda je poněkud neobvyklá, ale soudě podle recenzí zaručuje dlouhodobý účinek.Boty musíte obrátit podrážkou nahoru a zapálit na nich kus kapronu (můžete použít staré punčocháče).Kapron bude kapat na podrážku, vyschne a vytvoří ochrannou vrstvu proti ledu.Hlavní je provádět tuto manipulaci co nejopatrněji, abyste se nepopálili.

 • Ledostupi.
 • Tento způsob je nejjednodušší, pokud vám v zimě velmi kloužou boty a nechcete tančit s tamburínou.Speciální překryvy-ledostupy se prodávají v obchodech s obuví nebo ve stáncích na trhu, snadno se nasazují na boty, stejně snadno se i sundávají.Metoda je spolehlivá, osvědčená a nepříliš drahá.

  Dříve jsme hovořili o tom, zda byste měli na podzim zahřívat své auto.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments