HomeTipyLifehack, o kterém jste nevěděli: co použít místo strouhanky

Lifehack, o kterém jste nevěděli: co použít místo strouhanky

Strouhanka je výrobek, který se vyrábí z chleba nebo bochníku.Jde o to, že se z pečiva udělá strouhanka a ta se pak používá při vaření.Díky strouhance budou řízky a kotlety nejen šťavnaté, ale také křupavé.UNIAN vám prozradí, zda můžete místo strouhanky použít krupici a jak ji doma připravit.

Dříve jsme hovořili o tom, jak nahradit droždí při pečení.

Čím nahradit strouhanku v řízcích nebo kotletách

Známý výrobek má mnoho alternativ – nemusíte běžet do obchodu jen pro strouhanku.Podívejte se do své kuchyňské skříňky:

 • krupice.
 • otruby.
 • kukuřičná krupice.
 • mouka.
 • drcené ořechy nebo semena.
 • ovesné vločky.
 • pohankové otruby.
 • Něco z toho se musí najít, pak si přestanete lámat hlavu nad tím, v čem můžete obalit řízky, když není strouhanka.Skvělé jsou také krekry nebo chipsy, jen je třeba je také co nejvíce rozdrtit.Pokud přemýšlíte, čím nahradit strouhanku v karbanátcích nebo karbanátcích, můžete použít strouhaný tvrdý sýr.

  Čím nahradit strouhanku do kuřecího masa koupená – recept

  Ve skutečnosti není nic složitého na tom, abyste si ‚vykostění‘ udělali sami.K tomu je třeba nakrájet kus chleba a vysušit ho v troubě nebo mikrovlnné troubě.Poté ho rozemelete v mixéru na jemnou strouhanku.Některé hospodyňky si dělají polínka – bochník předem zmrazí a pak ho usmaží v troubě.Pokud chcete, můžete ji nakrájet na plátky nebo ji nechat vcelku – zde se můžete řídit vlastními preferencemi.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments