HomeTipyLátkové utěrky do pračky: lifehack, o kterém jste nevěděli

Látkové utěrky do pračky: lifehack, o kterém jste nevěděli

Kvalitní praní prádla je v domácnosti základním úklidovým procesem.Často se stává, že na věcech po praní zůstane vlna, vlasy nebo žmolky.Můžete je odstranit pomocí látkových ubrousků.UNIAN vám prozradí, co to je – jednoduchý lifehack s vlhčenými ubrousky a pračkou, který vám proces praní výrazně zjednoduší.

Již dříve jsme hovořili o tom, proč potřebujete v pračce bobkový list.

Lapač odpadků z pračky – tajemství praní

Pro zachycení vlny, vlasů nebo žmolků z oblečení (zejména tmavého) je třeba vzít několik kusů obyčejných vlhčených ubrousků a několik kusů vložit do bubnu pračky spolu s věcmi.Během praní se utěrka bude chaoticky pohybovat po bubnu a sbírat na sebe všechny nečistoty.Když věci vyndáte, zjistíte, že na ubrousku zůstaly vlasy, vlna, žmolky a další nepotřebné prvky z domácnosti.

Jaké utěrky dávat do pračky – nuance

Tak jednoduchá a srozumitelná metoda má svá specifika – je důležité vybrat správné utěrky, abyste dosáhli požadovaného výsledku:

 • Kupte si silné utěrky, jinak se v bubnu roztrhnou.
 • Nepoužívejte ubrousky se štiplavými vůněmi.
 • Pro tento účel je nejlepší používat antibakteriální ubrousky.
 • Je zřejmé, ale faktem je, že se nevyplatí opakovaně vkládat mokré utěrky do bubnu pračky.Jedná se o jednorázový nástavec, který již dvakrát nečistoty nezachytí.Můžete také použít několik utěrek – ale ne více než tři.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments