HomeTipyKupujte jen tyto: lifehack, jak si vybrat zralé banány bez GMO

Kupujte jen tyto: lifehack, jak si vybrat zralé banány bez GMO

Šťavnaté, sladké, jasně žluté banány jsou častým hostem na stole mnoha Ukrajinců.Dospělí i děti toto ovoce milují, ale ne každý ví, jak vybírat banány podle etikety nebo vzhledu, aby si domů nepřinesl výrobek ‚napěchovaný‘ GMO.UNIAN zjistil pravdu a je připraven se o ni podělit.

Takto vypadají zralé banány – jak vybrat ty nejlepší z pultu

Odborníci se podělili o tajemství, jak poznat dobrý banán mezi desítkami trsů na trhu nebo v obchodě.Mějte na paměti, že vzhled může klamat – zdaleka ne vždy banán, který vypadá velmi chutně, je nakonec jen takový.

Napište si, jak by měl vypadat zralý banán:

 • Rovnoměrně žluté barvy bez zelených skvrn.
 • S bohatou ovocnou banánovou chutí.
 • Je povoleno, pokud jsou na banánu hnědé tečky.
 • Ovoce by mělo být pevné a hutné na dotek.
 • Pamatujte, že jakékoli černé skvrny, známky hniloby nebo plísně, zvrásněná slupka, příliš měkká struktura samotného banánu jsou příznaky nechutného, chybějícího nebo přezrálého plodu.

  Jak vybrat banány bez GMO – podívejte se na etiketu

  Pokud nevíte, jaké banány vybrat pro sebe a své děti, věnujte pozornost nejen vzhledu výrobku, ale také etiketě.Výrobce na ní musí nutně uvést všechny informace o výrobku.A dělá to, ale ve formě čísel.

  Banány označené kódem 4011 a 94011 jsou ekologické, pěstované bez použití chemie a nejsou považovány za geneticky modifikovaný produkt.Všechny ostatní, zejména ty s pětimístným kódem začínajícím číslem 8, by se neměly kupovat – nepáchnou přirozeností.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments