HomeTipyKočka zírá do prázdna a mňouká: všeho nech a okamžitě běž k...

Kočka zírá do prázdna a mňouká: všeho nech a okamžitě běž k veterináři

Majitelé koček jsou na vrtochy svých ocasatých miláčků zvyklí.Někdy mohou být zábavné a někdy mohou nahánět strach.Od pradávna si lidé vymýšleli legendy, aby vysvětlili chování koček.Vymýšleli i nemyslitelné a mystické příběhy, aby našli nějaké vysvětlení pro podivné chování svých mazlíčků.Agentura UNIAN se dozvěděla, proč kočky hledají tam, kde nic není.

Proč kočka sedí a dívá se do zdi – žádná mystika

Lidé už léta vymýšlejí nejrůznější důvody, proč kočka sedí a dívá se do zdi.Jedna z teorií dokonce zněla, že naši chlupatí oblíbenci vidí duchy.To samozřejmě není pravda.Je to mnohem jednodušší.

Faktem je, že kočky mají velmi citlivý sluch a neuvěřitelně ostré oči.Pokud se zvíře dívá do prázdna, jak se nám zdá, vidí ve skutečnosti něco tak malého, že na to lidé nesoustředí svou pozornost.Kočka přitom se zájmem pozoruje malého komára lezoucího po zdi nebo smítko prachu kmitající ve vzduchu.

Kromě toho může komára zajímat zvuk, který se mu podařilo zachytit z druhé strany zdi.Pokud člověk něco neslyší, neznamená to, že žádné zvuky neexistují.Může to být pták, auto nebo něco jiného.

Proč kočka sedí a dívá se do rohu – je čas spustit alarm

Kočičí pohled do nikam často nemá žádný význam.Jak jsme se již dozvěděli, většinou je to jen zvědavost.Někdy však toto chování může být pro majitele důvodem k obavám.

Kočka může hledat v rohu nové místo, které by mohla použít jako toaletu.Důvodů tohoto chování je několik.Mezi nejneškodnější patří špinavá podestýlka nebo nevhodný písek.Může být také známkou vážných zdravotních problémů zvířete, například močových kamenů nebo jiného onemocnění.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments