HomeTipyKdy zasadit dýni do volné půdy: pravidla a termíny podle lunárního kalendáře

Kdy zasadit dýni do volné půdy: pravidla a termíny podle lunárního kalendáře

Dýně je teplomilná rostlina, kterou je lepší začít sázet v polovině června.Půda by se měla dobře prohřát a mrazy by měly nadobro odejít, jinak bude úroda skromná.UNIAN vám poradí, jak vysazovat sazenice dýní i do volné půdy.

 • Jak správně vysazovat sazenice dýní.
 • Jak správně vysazovat semena dýní do volné půdy.
 • Kdy sázet dýně podle lunárního kalendáře.
 • Dříve jsme hovořili o tom, kdy můžete na jaře vysadit listový salát.

  Jak správně vysadit dýni na sazenice

  Před výsadbou dýně na sazenice je třeba připravit semena.Za tímto účelem vyberte největší exempláře, týden je zahřívejte na okenním parapetu (nebo několik hodin ve vodě ohřáté na 50 °C) a poté je nechte ve vlhkém hadříku.Takto připravená semena lépe zakoření v půdě a poskytnou bohatší úrodu.

  Po 2-3 dnech začnou semena klíčit a lze je přesadit do rašelinových kelímků nebo nádob.Nezapomeňte sazenice dýní vysadit 2-3 týdny před přesazením do volné půdy.

  Jak správně vysazovat semena dýní do volné půdy

  Kde je nejlepší místo pro výsadbu dýně / depositphotos.com.

  Tykev můžete zasadit do půdy pouze tehdy, když máte jistotu, že nebude mráz.Půda by se měla zahřát alespoň na 12-15 °C.Zkypřete půdu, udělejte ‚brázdy‘ a do jamek vzdálených od sebe 1-1,5 metru zasejte semena dýní.Dýně nemusí dobře dozrát, proto se doporučuje dát do každé jamky 3-4 semena, abyste později vybrali nejlepší sazenice a zbytek odstranili.

  Pro tykve vyberte slunné místo a před výsadbou půdu zkypřete a pohnojte.Samotný postup pěstování tykve je lepší provádět za zamračeného dne v odpoledních hodinách.Nejlepší předchůdci – brambory, luštěniny (hrách, fazole), okopaniny a cibule.A po cuketách, patisonech, melounu, melounu a okurkách by se dýně neměla vysazovat.

  Kdy sázet dýni podle lunárního kalendáře

  Každý zahrádkář ví, že v měsíci jsou šťastné dny pro výsadbu té či oné plodiny.Protože květen se již chýlí ke konci, nabízí UNIAN seznam pozitivních termínů i pro následující měsíc:

 • Příznivé dny pro výsadbu dýní v květnu 2022: 1-6, 10-15, 19, 24, 31.
 • Příznivé dny pro výsadbu dýní v červnu 2022: 1-3, 7-13, 16, 19, 20, 24-30.
 • Nezapomeňte, že za novoluní a úplňku nemůžete vysazovat žádné rostliny, včetně dýní.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments