HomeZahradničeníKdy vysévat aksamitníky pro sazenice a jak o ně pečovat: osvědčené postupy...

Kdy vysévat aksamitníky pro sazenice a jak o ně pečovat: osvědčené postupy zahradníků

Mnoho Ukrajinců si kromě jiných rostlin vybírá pro svůj soukromý dům nebo daču právě aksamitník.Takové květiny se snadno udržují, vypadají úžasně a výrazně zdobí celkový vzhled záhonu.UNIAN vám poradí, co a jak udělat, aby se květiny ujaly.

 • Kdy vysévat aksamitníky na sazenicích v roce 2023 – rady astrologů.
 • Kdy vysévat aksamitníky na sazenice podle rad zahradníků.
 • Jak vysévat aksamitníky na sazenice – podrobný návod.
 • Jak na pěstování aksamitníků – pravidla péče.
 • Dříve jsme hovořili o tom, čím nahradit aksamitníky, pokud se vám tyto květiny nelíbí.

  Kdy vysévat aksamitníky na sazenicích v roce 2023 – rady astrologů

  Předpokládá se, že v nadcházející sezóně na zeleninových zahrádkách budou nejúspěšnější termíny pro výsev sametovek na sazenice 3. – 5., 7. – 9., 12. – 13., 16. – 17., 21. – 22., 25. – 26., 30. dubna.Pokud chcete zasadit kulturu ve skleníku, je lepší to udělat od 15 do 30 dubna a v otevřeném terénu – 18, 22-24, 28-31 května.

  Kdy vysazovat aksamitníky na sazenice podle rad zelinářů

  Chcete-li na záhoně vypěstovat krásné květiny, musíte se řídit nejen lunárním kalendářem, ale také poučkami zahradníků.Faktem je, že aksamitníky nesnášejí mrazy, ale lze je vysévat do chladného skleníku, takže druhá polovina dubna pro takové akce bude dokonale vyhovovat.V tomto případě se první klíčky objeví za 5-7 dní.

  Pokud chcete urychlit kvetení, pak musíte zjistit, kdy vysadit aksamitníky na sazenice 2023, protože to je metoda, která vám umožní připravit kulturu pro výsadbu v otevřeném terénu.Sazenice aksamitníků můžete vytvořit v první polovině dubna a do půdy je přesadit po 40-50 dnech, tedy v druhé polovině května.

  Jak vysévat aksamitníky na sazenice – podrobný návod

  Samotná semena nejsou nijak zvlášť rozmarná – lze je vysévat nasucho.Jediné, co je třeba důkladně připravit, je půda.Nejlepší variantou pro sazenice jsou plastové nádoby s víkem.Do nich je třeba nasypat půdu, předem vypálenou v troubě, a poté vysadit semena do hloubky 0,5 cm.

  Poté vydatně zalijte, nádobu zakryjte víkem a postavte na teplé místo.Teplota by se měla pohybovat v rozmezí 15-20 °C, jinak se klíčků nedočkáte.Pokud dodržíte všechna pravidla, první klíčky uvidíte za týden – pak je čas víko na nádobě odstranit.

  Jak pěstovat sametky – pravidla péče

  Zkušení zahradníci tvrdí, že vědět, kdy vysadit aksamitníky na sazenice 2023, je jen 50 % úspěchu.Druhá polovina spočívá v kompetentním přístupu k péči o rostliny.Zahrnuje několik fází:

 • Pikýrování – když se objeví 2-3 pravé listy, přesaďte sazenice do jednotlivých kelímků.
 • Teplotní režim – sazenicím zajistěte chlad 15-20 °C a jižní nebo jihovýchodní orientaci.
 • Správná zálivka – půdu zvlhčujte pouze v případě, že je suchá, a přebytečnou vodu odvádějte.
 • Hnojení – komplexní hnojiva používejte pouze v případě, že zaznamenáte žloutnutí listů nebo zasychání špiček.
 • Důležité je také pravidelné otužování sazenic, aby odolávaly větru a chladu.Počkejte, až venkovní teplota stoupne nad 10 °C, a vyneste rostliny na 1-2 hodiny na čerstvý vzduch.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments