HomeTipyKdy sklízet červenou řepu na zimu: načasování, kopání a pravidla skladování

Kdy sklízet červenou řepu na zimu: načasování, kopání a pravidla skladování

Správné pěstování je důležitým procesem pro každého zahrádkáře, ale je také důležité dodržovat pravidla okopávání kořenových plodin, abyste se v zimě mohli těšit z bohaté úrody.UNIAN vám poradí, kdy sklízet řepu na zimu a co s ní dělat.

Již dříve jsme hovořili o tom, co dělat na podzim na zeleninové zahradě.

Kdy odstranit červenou řepu ze zeleninové zahrady – tipy

Termín sklizně červené řepy závisí na mnoha faktorech, včetně vysazené odrůdy:

 • Rané – dozrávají koncem července až začátkem srpna.
 • Středně zralé – měly by se sklízet v září, lze skladovat až do ledna.
 • Pozdně zrající – k vykopávání je připravena v září až říjnu.
 • Nejlepší doba pro sklizeň pozdní řepy je konec října, ale i tak byste se měli řídit povětrnostními podmínkami ve vašem regionu.Faktem je, že pozdně dozrávající řepa stihne do poloviny podzimu nashromáždit všechny užitečné prvky, které potřebuje.

  Zkušení zahrádkáři vědí, že řepa by se měla vykopávat za suchého a slunečného dne.Použití rýče není dobrý nápad, nejlepší volbou jsou zahradní vidle.Musíte je zapíchnout na straně řady okopanin na záhoně a přidržujíce se rukama za haluze, opatrně vytáhnout mrkev ze země.Sklizenou mrkev je třeba naskládat podél záhonu, poté očistit od hlíny a odříznout haulm.

  Poté je třeba zeleninu dobře opláchnout a na 14-16 dní ji odložit na suché a větrané místo.Dříve jsme podrobně hovořili o tom, jak doma skladovat červenou řepu na zimu.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments