HomeTipyKdy přezout ze zimních pneumatik na letní: důležité informace pro každého motoristu

Kdy přezout ze zimních pneumatik na letní: důležité informace pro každého motoristu

Po nástupu jara a oteplení se před majiteli automobilů objevuje nový úkol – výměna gumy za tu, která odpovídá aktuálnímu ročnímu období.Měla by být provedena ve správný čas a tento okamžik by neměl být promeškán, aby se předešlo potížím.Kdy vyměnit zimní gumu za letní – to vám prozradíme v materiálu.

 • Proč a kdy měnit gumu – jednoduché vysvětlení.
 • Kdy vyměnit pneumatiky za letní – ušetříte peníze.
 • Kdy na Ukrajině přezout zimní pneumatiky na letní – co říká zákon.
 • Proč a kdy měnit gumy – jednoduché vysvětlení

  Je zřejmé, že pneumatiky by se měly měnit, když jsou opotřebované, aby se snížilo riziko nehody při brzdění nebo aktivním manévrování.Sezónní výměna pneumatik souvisí také s bezpečností: zimní pneumatiky jsou nutné pro jízdu na sněhu a mají vhodné složení a vzorek běhounu.Letní pneumatiky se v mrazech ‚ochlazují‘, což je spojeno se ztrátou kontroly nad vozem.Pokud motorista nepovažoval za nutné nebo zapomněl vyměnit zimní pneumatiky s příchodem jara, velmi změknou a běhoun se rychle deformuje.V důsledku toho se guma rychle dostane do havarijního stavu.

  Kdy vyměnit pneumatiky za letní – ušetříte peníze

  Je nesmírně důležité nepropásnout okamžik pro sezónní výměnu pneumatik.Odpověď na otázku, kdy vyměnit pneumatiky za letní, závisí přímo na počasí.Faktem je, že zimní pneumatiky jsou určeny pro teploty nepřesahující 7 stupňů.V souladu s tím, když na ulici během týdne teploměr ukáže více než 5 stupňů, pak je nutné přezout pneumatiky na letní.

  Existuje kategorie řidičů, pro které není teplota, při které je třeba vyměnit pneumatiky, klíčovým faktorem.Řídí se kalendářem a zimní pneumatiky přezouvají koncem dubna, aby se vyhnuli frontám v servisech.Tento postup se nedoporučuje, protože vysoké teploty mohou pneumatiky poškodit.

  Kdy na Ukrajině přezout zimní pneumatiky na letní – co říká zákon

  Na Ukrajině nyní na rozdíl od mnoha jiných zemí neexistují žádné konkrétní oficiální normy týkající se toho, kdy je třeba pneumatiky přezout ze zákona.V souladu s tím neexistuje žádný trest za předčasné sezónní ‚přezutí‘ automobilu.To však neruší výše uvedená doporučení, která vám pomohou ušetřit peníze za nákup nových pneumatik a také se vyhnout nepříjemným situacím na silnici.

  Již dříve jsme psali, kdy vyměnit gumu za zimní, abyste se vyhnuli pokutě.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments