HomeTipyKde se bere spousta prachu a jak se ho zbavit: 6 kroků...

Kde se bere spousta prachu a jak se ho zbavit: 6 kroků k čistotě

Prach jsou malé částice organického nebo minerálního původu, které se do vašeho bytu dostávají větráním, otevřenými okny a dveřmi.Můžete si je s sebou přinést také na oblečení, kvůli kterému se zdá, že je stejně špinavé.UNIAN zjistil, jaký prostředek proti prachu pomůže udržet čistotu a co dělat pro její udržení.

Již dříve jsme hovořili o tom, co dělat, aby se na nábytku neusazoval prach.

Jak se dlouhodobě zbavit prachu v bytě – jednoduché způsoby

Mnoho hospodyněk si myslí, že prach v bytě bude vždy, i když budete denně provádět mokrý úklid.Ve skutečnosti – není tomu tak, stačí znát několik triků, díky kterým bude váš domov vždy zářit čistotou.

Neproměňte se ve sběrače.

‚Oblíbeným‘ místem pro prachové částice jsou různé suvenýry, plyšové hračky, figurky, obrazy a další lapače prachu.Ty samozřejmě potěší svou estetikou nebo nostalgickými poznámkami, je však poměrně obtížné udržet je v čistotě.Proto je první radou odstranit z viditelných míst předměty, které denně nepoužíváte, aby se na ně nehromadil prach.

Mokré čištění je vaším nejlepším přítelem.

Prozaické a banální, ale pravdivé – čím častěji provádíte mokrý úklid, tím méně se v bytě hromadí prach.To platí zejména pro alergiky nebo astmatiky – ti potřebují čerstvý vzduch.Ideálním pomocníkem při úklidu bude utěrka z mikrovlákna, a to ještě lépe – dvě – suchá a mokrá.Suchým odstraníte vrchní vrstvu prachu a mokrým zničíte zbytky.

Na domácích spotřebičích nešetřete.

Pokud se rozhodnete pro vysavač, kupte si model s vodním filtrem – takové exempláře lépe zachycují prach a zabraňují jeho návratu.Kromě toho dokonale čistí vzduch a dodávají v domě pocit svěžesti.Některé vysavače mají zabudovaný mop, s jehož pomocí bude úklid rychlejší.

Vyzbrojte se úklidovými prostředky.

Když se snažíte bojovat s prachem, používejte leštidlo – hodí se na otírání nábytku, prach na něm pak ‚sedá‘ mnohem méně.Dalším univerzálním prostředkem je kondicionér na prádlo.Měl by se míchat v poměru 1:3, kde 1 – díl kondicionéru a 3 – voda.Tento roztok je ideální k otírání povrchů nebo jej přidejte do přihrádky robotického vysavače.

Kupte si sáčky do vysavače.

Do těchto nádob můžete uložit staré oblečení, polštáře a přikrývky – věci ve vakuu zabírají méně místa než bez nich a vůbec se na ně nepráší.Pro kabáty, bundy, saka a další svrchní oděvy je lepší sáhnout po truhlách a speciálních obalech.

Používejte zvlhčovače vzduchu.

Jedná se o nezbytné zařízení pro ty, kteří chtějí vždy volně dýchat – moderní zvlhčovače vzduchu pravidelně čistí vzduch a zabraňují usazování prachu.To je důležité zejména v topném období, kdy je vzduch v bytě ‚těžký‘.

Jako alternativu ke zvlhčovači vzduchu můžete mít některé pokojové rostliny – zajišťují proces cirkulace kyslíku a vytvářejí v místnosti správné množství vlhkosti.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments