HomeTipyJen málo žen zná tajemství: jak skutečně nanášet balzám a kondicionér

Jen málo žen zná tajemství: jak skutečně nanášet balzám a kondicionér

Kadeřníci a kadeřnice nám říkají, že všechny ženy potřebují k péči o vlasy dva produkty: kondicionér a balzám.Mnoho dívek nevidí rozdíl, koupí si něco jednoho a pak si stěžují na stav svých kadeří.UNIAN zjišťoval, kdy použít balzám a kdy kondicionér a zda je opravdu nutné kupovat dvě různé lahvičky.

Dříve jsme hovořili o tom, jaké oblečení vás může obohatit.

Jaký je rozdíl mezi kondicionérem a kondicionérem na vlasy

Předpokládá se, že tyto dva výrobky se zásadně liší ve způsobu působení na vlasy.Balzám ‚pracuje‘ aktivněji, protože obsahuje vyšší koncentraci užitečných látek.Působí na samotnou strukturu vlasů, vyživuje je zevnitř a posiluje jejich zdraví.

Kondicionér řeší vnější problém – po umytí vlasů šamponem se zvýší acido-alkalická rovnováha (pH), otevřou se šupiny a dostane se do nich spousta vlhkosti, prachu a nečistot.Pokud použijete kondicionér, obnoví se hladina pH, šupinky se ‚slepí‘ a vlasy vypadají hladce a upraveně.

V podstatě se jedná o vzájemně zaměnitelné produkty – nemusíte používat kondicionér i balzám.Pokud vaše kadeře nevyžadují aktivní zásah (nejsou poškozené, nejsou barvené, nejsou odbarvené, nejsou odbarvené), vystačíte si s kondicionérem.Balzám je nezbytný, pokud jsou vaše vlasy ve špatném stavu a potřebují kvalitní péči.

Jak správně používat kondicionér a balzám na vlasy

Dalším významným rozdílem mezi jednotlivými produkty je způsob aplikace na kadeře.Stylisté doporučují pokrýt balzámem jak kořínky, tak délku; zároveň je třeba takovou kosmetiku důkladně smýt, jinak po vysušení získáte efekt špinavých vlasů.Doba působení závisí na konkrétním výrobku – podívejte se na pokyny výrobce.

Kondicionér se nanáší pouze na délku – pokud ho nanesete ke kořínkům, ztratíte objem účesu a nebudete moci přípravek z vlasů ihned vymýt.Některé dívky tvrdí, že kondicionér na kořínky může dokonce vyvolat aktivnější vymývání barvy, což je nepříjemné zejména pro ženy s barvenými vlasy.Vydržet s takovým prostředkem na kadeřích by se mělo 1-2 minuty, a pak se smyje studenou vodou.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments