HomeZahradničeníJe možné chovat v bytě dračinec: nebezpečné vlastnosti květiny

Je možné chovat v bytě dračinec: nebezpečné vlastnosti květiny

Dracéna v domě může být poměrně ‚pohodlnou‘ volbou, pokud máte rádi rostliny a rádi byste svou domácnost rozředili exotikou.Zároveň o ní koluje spousta kuriózních pověstí a věšteb, což vybízí k otázce, čím je dracéna pro člověka nebezpečná.

 • Význam květu dracény je mýtický příběh.
 • Dracaena špatné znamení, které vás vyděsí.
 • Dracaena doma: znamení polohy.
 • Naše odpověď je, objektivně vzato, žádná.Tato rostlina, na rozdíl od mnoha jiných oblíbených pokojových rostlin, u vás pravděpodobně nevyvolá alergii, protože je hypoalergenní.Dříve UNIAN vyvracel mýty o tom, proč kapradiny nelze chovat v bytě.

  Dracéna hodnota květiny je mýtický příběh

  Abychom mohli odpovědět na otázku, co znamená květ dracény, budeme muset stručně vyprávět mýtický příběh.Druhé jméno dracény je ‚drak‘.Nebezpečná sláva dracény je způsobena zvláštní legendou.Ta vypráví o pohádkovém souboji mezi drakem a slonem.Na místě nelítostného boje pak, pijíc kapky krve, vykvetla první dracéna.Možná i to je jeden z důvodů, proč lidé někdy pochybují o jejích dobrých úmyslech.

  Dracény špatná znamení, která vás vyděsí

  Je třeba si uvědomit, že kromě příběhu o ‚drakovi‘ existuje několik dalších mýtů, které mohou pověrčivé lidi od koupě dracény odradit.Jmenovitě se jedná o tzv:

 • Dracéna je rodinná květina.Pokud uvadne, může v rodině brzy dojít k potížím (jeden z milenců zemře).Navíc pokud při odumírání dracény uvidíte rozvody připomínající krev, vaše spřízněná duše zemře násilnou smrtí – tak tvrdí esoterici.
 • Kromě smrti může květina předpovědět i nemoc milované osoby.Na jednu stranu je to dobře, ale souhlasím, že to také příliš ‚nepomáhá‘ pověsti dracény.
 • Také se věří, že používání dracény může přinést zármutek, pokud je darována se špatnými úmysly.
 • Zde je důležité poznamenat, že tato znamení hrají i opačným směrem.Existuje několik argumentů, které mohou snadno prolomit strašení tímto hrnkovým ‚drakem‘:

  1. Dracéna jako dárek pro nezadanou dívku nebo ženu, která sní o zamilovanosti, může být výhrou pro všechny.Květina vám pomůže najít lásku.
  2. O dracéně se často říká, že dokáže zničit veškerou špatnou energii ve vašem domě.
  3. Květina dokáže urovnat rodinné konflikty a stát se skutečným stromem smíření.
  4. Promluvte si s rostlinou, dokáže vám zvednout náladu a zbavit vás stresu.
  5. Dracéna v domě – nejen na lásku, ale i na peníze.

  Jak jsme již uvedli, dracéna má mnoho zajímavých esoterických vlastností.Doporučujeme spoléhat se v životě na pozitivitu a vymyslet, kam dracénu v domě umístit.

  Dracéna v domě: znamení-umístění

  Překvapíme vás, ale umístění květiny může hrát významnou roli při odhalování jejích vlastností.

  Hlavní možnosti jsou následující:

 • Dracéna antidepresivní.Pokud tedy hodně pracujete, jste unavení a máte na stole volné místo – dejte si tam dracénu.Jak jsme již řekli, dracéna je známá svým terapeutickým účinkem na psychiku.Dracénu si můžete přinést i do kanceláře.
 • Dracéna je magnetem na lásku.Zda si můžete dát dracénu do ložnice nebo na nějaké soukromější místo, samozřejmě ano.Záleží na tom, kam chcete přidat rodinné teplo.Prozradíme vám, že dracéna vypadá obzvlášť dobře v ložnici novomanželů.Ale i poměrně silné páry může tato květina inspirovat k novým výkonům.
 • Dracéna – vaše šance na zisk.Její úspěšné umístění může přinést i materiální výhody.Dracéna v domě podle feng-šuej předpokládá umístění v takzvaném bodě ‚bohatství‘.Obvykle je to jižní, východní nebo jihovýchodní strana.Stoupenci taoismu věří, že tato rostlina je synonymem štěstí.V této souvislosti existuje ještě jedno znamení, že pokud si na své dracéně všimnete 21 stonků, zaručeně zbohatnete.
 • Nakonec – váš domov, vaše království.Je tedy na vás, abyste se rozhodli, zda máte věřit na znamení a vybrat pro svou dracénu to nejlepší místo, nebo zda se máte zaměřit na interiér a zjistit, kde jí to ‚sluší‘ lépe.Hlavní je nezapomenout vytvořit pro dracénu příjemnou zónu.Není sice ‚rozmarná‘, ale na přímém slunci se může spálit a absolutní stín jí také příliš nesvědčí.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments