HomeTipyJe corgi vhodný do bytu: výhody a nevýhody tohoto plemene

Je corgi vhodný do bytu: výhody a nevýhody tohoto plemene

Čas od času si některá plemena psů získají mezi Ukrajinci zvláštní oblibu, ale tito roztomilí červení (a nejen ti) drobečci patřili vždy mezi oblíbence – řeč je o corgi.Tito legrační krátkonozí chlupatí prdeláči vám ukradnou srdce na první pohled.Zdá se, že jsou vždy připraveni si hrát a bavit se.

Mnoho lidí si myslí, že se corgiové díky své velikosti a malátné, ale rošťácké povaze hodí pro chov v bytě nebo pro společenské aktivity s dětmi, ale nic si nenalhávejte, protože jsou to opravdoví malí ovčáci.

UNIAN se dozvěděl, jaká psí plemena corgiové jsou a co od nich můžete očekávat.

 • Jaká je povaha corgiů – malých ovčáckých psů.
 • Kolik stojí corgi – cena ‚kouše‘.
 • Pro koho je corgi vhodný – pes společník.
 • Jaká je povaha corgiho – malého ovčáckého psa

  Velšští korgiové se často vyznačují tvárnou, ale velmi hravou povahou.Je pravda, že druhy tohoto plemene mají různé vlastnosti.

  O pembroke welsh corgiích se říká, že jsou aktivnější, rádi dovádějí a hrají si a rychle si zvyknou na majitele.Říká se jim královští corgiové, protože psy tohoto druhu měla velmi ráda zesnulá britská královna Alžběta II.V době své korunovace vlastnila již více než 10 roztomilých červených chlupáčů.

  Velšský corgi cardigan se naproti tomu vyznačuje klidnějším temperamentem.Je třeba si uvědomit, že ne všichni corgiové jsou červení, jejich zbarvení je mnohem pestřejší.

  Navzdory své tvárné povaze mohou být corgiové poměrně agresivní.Dlouho snášejí dítě, které je tahá za uši a ocas, ale pokud je pes týrán, může se u něj projevit jeho ‚ovčácká‘ povaha a stát se nezvladatelným, což skončí smutně pro všechny.

  Kolik stojí corgi – cena ‚kouše‘

  Pokud jste dospěli k závěru pořídit si psa tohoto plemene, měli byste být připraveni na to, že se štěně corgi ‚praští‘ přes kapsu.Cena za jedno roztomilé chlupaté miminko v chovatelské stanici začíná zhruba na 25 tisících hřivnách.

  Samozřejmě, že na různých neoficiálních stránkách můžete najít štěně corgiho mnohem levněji, ale nikdo vám nedá záruku, že až zvíře vyroste, dostanete roztomilého chlupáče z obrázku.Navíc otázka zdraví psa bude zcela na vašich bedrech, protože štěně bez dokladů a ‚neznámého původu‘ může mít různé nemoci.

  Cena štěněte corgiho je dána tím, že se velmi obtížně množí.Samice corgiho často rodí pod dohledem veterináře, protože přirozené porody jsou velmi obtížné.V souladu s tím jsou lékařské výdaje zahrnuty v ceně štěněte.

  Za údržbu takového psa budete muset také zaplatit spoustu peněz.V průměru budete muset investovat 3 až 5 tisíc hřiven měsíčně.Je třeba pamatovat na systematické návštěvy veterináře, protože slabým místem tohoto plemene je páteř a v případě problémů budete muset hodně utratit.

  Pro koho je corgi vhodný – pes společník

  Vzhledem k rošťácké a trpělivé povaze corgiho jsou psi tohoto plemene vhodní do rodin s dětmi různého věku, ke starším lidem.Do rodiny si je můžete bez obav pořídit, i když jste dosud psa neměli.

  Také tyto aktivní a veselé děti budou rády dělat společnost stejně aktivnímu a optimistickému majiteli-kamarádovi.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments