HomeZahradničeníJak zničit mšice v domácnosti: top z nejúčinnějších prostředků

Jak zničit mšice v domácnosti: top z nejúčinnějších prostředků

Mšice jsou hrozný škůdce, který se vyskytuje téměř na každé zahradě nebo zeleninové zahrádce, kde vysává rostlinné šťávy a pomalu zabíjí vaše rostliny.Rád působí ve stejném ‚týmu‘ s mravenci, a proto správná otázka na boj proti škůdcům zní: ‚Jak se zbavit mšic a mravenců?‘.

Jak se zbavit mšic – lidové prostředky

Nejprve si vyrobte zabijácké návnady pro mravence, které pomáhají mšicím zničit vaše rostliny.Připravují se velmi jednoduše:

 • Rozdrťte několik natvrdo uvařených vajec.
 • přidejte po 0,5 lžičce.cukru a kyseliny borité.
 • vyválíme do kuliček.
 • V případě potřeby můžete přidat trochu mouky.Vzniklé ‚bomby‘ umístěte na místa, kde se hromadí mravenci.Potravina je přiláká a kyselina boritá je zabije.

  Náprava mšic vlastníma rukama je připravena velmi rychle a hlavně – levně.Takže se můžete zbavit tohoto škůdce pomocí sody.Chcete-li to provést, pro kbelík o objemu 10 litrů přidejte 5 polévkových lžic bílého prášku, rostlinného oleje a tekutého mýdla.Lžíce bílého prášku, rostlinného oleje a tekutého mýdla.Směs důkladně promíchejte a použijte ji k postřiku rostlin.

  Napadené rostliny lze také ošetřit roztokem popela.Jeden šálek černého prášku nasypeme do pěti litrů vroucí vody a před aplikací 24 hodin trváme.

  Co dobře pomáhá od mšic, je hořčičný prášek.Na litr teplé vody je potřeba 100 g hořčiny.Nechte louhovat 2-3 dny, poté sceďte.Pro dosažení účinnosti přidejte 3 polévkové lžíce.Jedlé sody, 2 polévkové lžíce.Jakéhokoli tekutého mýdla, promíchejte a můžete používat.

  Boj proti mšicím pomocí čpavku je velmi účinný a snadno použitelný.Pro tento účel vezměte do kbelíku s vodou 50 ml čpavkového alkoholu a 1/4 nastrouhaného pracího mýdla, které zajistí lepší přilnavost.

  Jak však mšice zlikvidovat doma, když napadly nejen rostliny, ale i celé stromy?

  V čem spočívá nebezpečí černých mšic – jak proti hmyzu bojovat

  Tento hrozný škůdce si oblíbil takové ovocné stromy, jako je třešeň a višeň.Tento druh mšice pokrývá spodní stranu listů a také vrcholky výhonů.Dalším poplašným signálem je světlý prachový povlak, který se pak stává živnou půdou pro další choroby.

  Nejlepším prostředkem proti mšicím jsou v tomto případě biologické přípravky zakoupené ve specializovaném obchodě.Nehromadí se v rostlině a neničí užitečnou mikroflóru.Příslušný odborník bude schopen vybrat pro stromy dostupný přípravek proti mšici černé.Je důležité reagovat rychle a zabránit tomu, aby se škůdce přesunul na další stromy.

  Dříve jsme si řekli, jak odstranit kadeřavost listů na broskvoních, která strom poškozuje.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments