Home Tipy Jak zařídit, aby růže kvetly celé léto: 5 snadných způsobů

Jak zařídit, aby růže kvetly celé léto: 5 snadných způsobů

0

Královny květin, růže, ozdobí každý záhon nebo pozemek na dače.V polovině léta se však může stát, že se na rostlině přestanou objevovat poupata, pokud jí chybí voda nebo živiny.UNIAN jmenoval 5 způsobů, jak stimulovat kvetení růží po celé léto.

  • Hojná zálivka.
  • Odstraňování pupenů.
  • Hnojení.
  • Řez růží.
  • Obdělávání půdy na podzim.
  • Hojné zalévání

    Růže potřebují pravidelnou zálivku, aby neustále rostly a bujně kvetly.Kvůli nedostatku vody růže rychle vadnou.Rostlinu zalévejte alespoň jednou za čtrnáct dní.Za velmi horkého a suchého počasí se počet zálivek zvyšuje na jednu týdně.

    Odstraňování poupat

    Jednoduchým trikem pro bohaté kvetení růží je odstranění vyřazených poupat a zvadlých květů.Každé 3-4 dny keře prohlédněte a nůžkami odstřihněte staré květy.Tím rostlině pomůžete uvolnit energii pro tvorbu nových květů.

    Aplikace hnojiv

    Během léta lze růže přihnojovat, aby na keřích kvetlo více květů.Kořeny této rostliny jsou velmi citlivé na popáleniny a ne každé hnojivo je pro ně vhodné.Ideálním hnojivem pro růže je kostní moučka.Obsahuje všechny živiny, které květina potřebuje.Kostní moučku aplikujte jednou měsíčně v množství 100 g na keř.

    Kromě kostní moučky lze růže hnojit také dřevěným popelem.Jednou za léto se rozsype na zem v blízkosti stonku.Dalším účinným prostředkem pro kvetení je roztok slepičího trusu.Trus se umístí na dno kbelíku a zalije se vodou.Vylévá se jeden den a touto vodou se keře zalévají.

    Řez růží

    U keřových růží ve druhém a následujících letech kvetení odstraňte boční výhony v létě, když dosáhnou velikosti 5-6 cm.Tyto výhony odebírají rostlině šťávu a brání bohatému kvetení.Mějte na paměti, že čajové růže, stejně jako všechny druhy růží v prvním roce života, by se neměly seřezávat.

    Zpracování půdy na podzim

    Aby růže příští léto bohatě kvetly, pohnojte plochu na podzim.Za tímto účelem zapravte do půdy 3-4 roky starý hnůj v množství 1 vědro na metr čtvereční pozemku.Nepoužívejte čerstvý hnůj – spálí kořeny.Hnůj lze nahradit podobným množstvím cibulových slupek.Po aplikaci hnojiva půdu zryjte.Na jaře by se v takové půdě mělo objevit hodně žížal – je tedy dostatečně úrodná.

    NO COMMENTS

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Exit mobile version