Home Tipy Jak zajistit, aby jabloň plodila: nejjednodušší techniky pro bohatou úrodu

Jak zajistit, aby jabloň plodila: nejjednodušší techniky pro bohatou úrodu

0

Bohatá úroda ovoce na pozemku je výsledkem zvláštní zručnosti a praktických zkušeností.Nezoufejte, pokud je nemáte – existuje velké množství metod a způsobů, jak zvýšit úrodu, a to i pro začátečníky.

  • Proč jabloň nedává ovoce – hlavní důvody.
  • Co je třeba udělat s jabloní na jaře, aby nesla ovoce.
  • Jak vyplašit jabloň – osvědčená metoda.
  • Následujících několik jednoduchých pravidel a technik v tomto článku vám pomůže zvednout oponu nad pěstováním mladých i vzrostlých ovocných jabloní, což následně zvýší výnosy vašeho sadu a možná vás zapojí do světa ‚lovu ovoce‘.

    Proč jabloně neplodí – hlavní důvody

    Často jsou pro všechny zahrádkáře stejné, ale o některých z nich si povíme zvlášť:

  • Hmyz.
  • Někteří živočichové představují pro dobrou úrodu značnou hrozbu.Dávejte pozor na květenství, nezapomeňte stromek naroubovat a vyhněte se škůdcům na pupenech nebo na povrchu listů.

  • Půda: Půda je vhodná pro pěstování stromů, které se nacházejí v blízkosti lesa.
  • Nesprávná výsadba sazenice je hlavním problémem spojeným se špatným růstem a nízkou úrodou stromu.Snažte se vysazovat na již osvědčená místa, kde se daří jiným stromům.Tímto způsobem eliminujete všechny potíže s neslučitelností půdy a rostliny.

  • Nemoci: V případě, že se jedná o dřeviny, které se vyskytují na území České republiky, je třeba je chránit před chorobami.
  • Infikované stromy nakonec ztratí imunitu a stanou se méně produktivními a plody, které vyrostou, mohou být neatraktivní a často nechutné.Předejděte tomu správnou péčí o strom.

  • Přetečení nebo sucho.
  • Voda je hlavní výživou rostlin, proto je velmi důležité sledovat bilanci vlhkosti vstupující do půdy.Přemokření může vyvolat zahnívání kořenového systému, zatímco sucho naopak způsobí nedostatek výživy a zdravotní stav rostliny bude oslaben.

    Nemá smysl zalévat různé rostliny stejnou metodou, protože zalévání do značné míry závisí na povětrnostních podmínkách, půdních podmínkách a druhu stromu.Zkuste rostlinu pozorovat a ona vám sama řekne, kolik tekutin potřebuje ke zdravému životu.

    Co dělat s jabloní na jaře, aby plodila

    Naši předkové už vlastně dávno udělali všechno za nás.Majíce touhu odhalit tajemství, proč jabloň kvete a nenese plody, používali různé techniky, mj:

    Oštipování nových květenství.

    Tvarování kostry stromu zaštipováním nových výhonů je klíčem k jeho bohaté plodnosti a zdraví.Než začnete štěpkovat, nezapomeňte si vyhledat nákres nebo schéma stromu a postupujte podle pokynů, které jsou k němu přiloženy.Na internetu najdete nepřeberné množství různých typů a technik.

    Prořezávání horních korun.

    Nejoblíbenější metoda mezi mladými zahradníky.Prořezáním horních větví, které se uvolnily a přerostly, dodáte více světla spodním větvím, což stromu usnadní kvetení a plodnost.Je však důležité dávat pozor, abyste neodstřihli příliš mnoho.

    Izolování květenství od včel, dokud nedorostou plná poupata.

    Je známo, že včely a další hmyz květy nejen opylují, ale také je svou neopatrností poškozují, což negativně ovlivňuje průběh kvetení a tvorby plodů.Abyste tomu předešli, zabalte růžičky do tenké vrstvy gázy – růžičky tak zůstanou nepoškozené.

    V době, kdy neexistoval internet, věděl jen ten nejmazanější a nejpozornější zahradník, jak získat velkou úrodu jablek a co dělat, aby jabloně plodily každý rok.

    Jak vyplašit jabloň – osvědčená metoda

    Za starých časů lidé věřili, že stromy, stejně jako lidé, mají city a umí naslouchat, proto je třeba jim za dobrou úrodu poděkovat a za špatnou nebo žádnou úrodu – určitě vynadat.

    Dobré přetřásání vyžaduje, aby vše bylo co nejvěrohodnější.

    Vezměte do ruky starou sekeru, zachmuřeně přistupte k jabloni, několikrát udeřte topůrkem sekery do spodní části kmene a sebevědomě pohrozte, že ji pokácíte, pokud příští rok nepřinese rekordní úrodu.

    Metoda je to velmi zvláštní, ale podle zkušeností našich předků docela účinná.

    NO COMMENTS

    LEAVE A REPLY

    Please enter your comment!
    Please enter your name here

    Exit mobile version