HomeTipyJak zabránit zamlžování brýlí: Budete překvapeni, že jste to nevěděli

Jak zabránit zamlžování brýlí: Budete překvapeni, že jste to nevěděli

Všichni lidé, kteří musí nosit brýle, se bez výjimky potýkají s problémem zamlžování brýlí v chladném počasí.Stává se to většinou tehdy, když člověk přejde z chladné ulice do domu, kanceláře, obchodu nebo jakékoliv místnosti.Způsoby a rady, jak docílit toho, aby se brýle nemlžily, jsme shromáždili v materiálu.

Dříve jsme hovořili o tom, jak se zbavit šedin doma.

Zamlžování brýlí – co je jeho příčinou

Odpověď na otázku, proč se brýle v chladném počasí mlží, má jednoduché fyzikální vysvětlení.Vzhledem k rozdílu teplot mezi ulicí a teplou místností, když tam člověk vejde, dochází k ochlazování vlhkého vzduchu na ochlazených čočkách brýlí.V důsledku toho se na nich tvoří a usazuje kondenzát ze vzduchu.Za husté mlhy, kdy je ve vzduchu velké množství vlhkosti, se může kondenzát usazovat na čočkách těsně před objektivem.

Jaký prostředek proti zamlžování brýlí zvolit – tipy

Abychom pochopili, jak nosit brýle v chladném počasí, je velmi důležité znát prostředky, které zabrání zamlžování skel na ulici a v interiéru.K překonání tohoto nepříjemného jevu pomohou běžné improvizované prostředky, které jsou k dispozici v každé domácnosti:

 • Tekuté mýdlo nebo šampon – pomocí vatového kotouče byste měli čočky důkladně ošetřit, poté je osušit a otřít hadříkem.
 • Kousek obyčejného tvrdého mýdla – potřete čočky z obou (vnitřní i vnější) stran.Poté brýle dobře otřete kapesníkem nebo hadříkem.Vytvořený film účinně zabrání zamlžování brýlí.
 • Na čočky můžete také nanést trochu glycerinu , který je k dostání v každé lékárně.Namočte měkký hadřík do glycerinu, rovnoměrně jej naneste na obě plochy čočky a nechte zaschnout.Poté sklo vyleštěte suchým hadříkem.
 • Na trhu je k dispozici mnoho speciálních přípravků ve formě spreje nebo ubrousků, které rovněž pomáhají v boji proti zamlžování čoček.Zároveň je velmi snadné je nosit stále s sebou a jsou velmi vhodné k ošetření povrchu skla.

  Je důležité vědět, že se důrazně nedoporučuje otírat čočky brýlí částmi jakéhokoli oblečení.Hadřík totiž může být drsný a čočky poškrábat.U brýlí je zakázáno používat prostředky proti zamlžování skel automobilů nebo zrcátek.Takové látky brýle kazí a mohou mít díky svému chemickému složení nepříznivý vliv na vidění člověka.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments