HomeTipyJak využít staré ponožky v domácnosti: dřív budete litovat, že jste je...

Jak využít staré ponožky v domácnosti: dřív budete litovat, že jste je vyhodili

Ponožky jsou nejoblíbenějším kouskem vašeho šatníku a je třeba je neustále doplňovat.Pokud máte doma spoustu děravých ponožek nebo ponožek bez páru, nespěchejte je poslat do koše.UNIAN vám poradí, kam se starými ponožkami.

 • Co dělat s ponožkami bez páru – několik lifehacků.
 • Co všechno se dá dělat s jednou ponožkou – hosteska, kterou se vyzbrojíte.
 • Koberec ze starých ponožek vlastníma rukama – jak na to.
 • Při pohledu na hromadu věcí, které se už nedají nosit, hostesky přemýšlejí, co se dá udělat se starými ponožkami.Dobrá věc – přišly s několika ponožkovými kutily, kteří vám pomohou je ve vaší domácnosti dobře využít.

  Co dělat s ponožkami bez páru – užitečné tipy

  Za prvé, pokud máte domácí mazlíčky, můžete pro ně ze starých ponožek vyrobit hračky.Ponožku vycpěte vatou nebo molitanem a pevně ji zavažte.Pak přišijte malé zvonky nebo něco jiného, co vydává zvuk.

  Za druhé lze vyrobit potahy na nohy židlí, aby nekazily podlahy.Odstřihněte spodní část ponožky a ušijte ji nebo prostě jen přetáhněte starou ponožku přes nohu nábytku.

  Další věc, kterou můžete z ponožek vyrobit, je výplň do bot, která se používá před odložením páru k uskladnění do příchodu sezóny.Za tímto účelem nasypte do ponožek trochu soli, zavažte je a navrch kápněte pár kapek esenciálního oleje a vložte je do bot.Sůl pohltí vlhkost a olej dodá příjemnou vůni.Pomocí ponožky také snadno vyleštíte boty nebo holínky do lesku.

  Co všechno můžete udělat s jednou ponožkou – pro hostitelku k použití

  Pokud nemůžete vymyslet vhodný způsob uložení jehel a špendlíků, pomůže vám stará ponožka – můžete z ní vyrobit polštářek.Vezměte spodní část ponožky a vycpěte ji molitanem, vatou nebo synteponem a pak ji sešijte.

  Koberec ze starých ponožek vlastníma rukama – jak na to

  To je obecně užitečný lifehack, zejména pokud máte daču.Abyste nemuseli utrácet za lůžkoviny, můžete je vyrobit vlastníma rukama ze starých ponožek.

  Musíte odříznout gumičku a části s oděrkami nebo dírami a pak celou ponožku rozříznout na ‚kroužky‘ široké 2-2,5 cm.Jeden z nich vezměte a srolujte mezi prsty do tvaru osmičky a pak k němu připleťte druhý ‚kroužek‘ z jiné ponožky, pak další atd.Výsledkem bude dlouhá pestrobarevná stuha z ponožek.Z ní je třeba vytvořit podložku a sešít nitěmi na zapínání.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments