HomeTipyJak vyprat záclony, aniž byste je sundali ze záclonové tyče: děsivě jednoduchý...

Jak vyprat záclony, aniž byste je sundali ze záclonové tyče: děsivě jednoduchý trik pro kutily

Záclony jsou užitečným a krásným dekorativním prvkem.Zakrývají okna před sluncem a skrývají před zbytečnými zraky vše, co se v místnosti děje.Každý však ví, že jednou z nejnepříjemnějších činností při generálním úklidu je čištění a praní záclon.

Nemusíte se však bát.Ukázalo se, že záclony můžete vyčistit, aniž byste je museli sundávat ze záclonových tyčí.Jednoduchý až děsivě jednoduchý laifhak se bude líbit všem, kteří si váží svých sil a času.Jak vyčistit záclony, aniž byste je museli sundat ze záclonové tyče – čtěte níže.

Jak vyprat záclony, aniž byste je museli sundat ze záclonové tyče – pomůže vám jednoduchý mýdlový roztok

Nejprve budete potřebovat vysavač.Použijte speciální trysku na záclony a projděte celou látku okenního dekoračního prvku.Pomůže vám to odstranit prach a nečistoty, které se v záclonách skrývají.

Pokud nemáte speciální hubici, jednoduše přepněte na nejnižší stupeň sání a na trubici položte vlhký hadřík.Tím zabráníte tomu, aby vysavač látku ‚rozkousal‘.

Poté si připravte mýdlový roztok, díky kterému zapomenete na bolest hlavy a budete přemýšlet, jak osvěžit tyl, aniž byste ho museli sundávat z římsy.Budete k tomu potřebovat:

 • Čistou teplou vodu.
 • nějaké běžné prací mýdlo.
 • Nastrouhejte mýdlo na jemném struhadle a rozpusťte ho ve vodě.Měli byste získat téměř čirou tekutinu s malým množstvím pěny.

  Poté vezměte houbičku a roztok naneste na záclony, přičemž dávejte pozor, abyste je příliš nenamočili.Opatrně přejděte místa se zvláštním znečištěním a poté mýdlo odstraňte hadříkem z mikrovlákna nebo vlhkým hadříkem.Nezapomeňte, že tření záclon není nutné.Mohli byste poškodit tkaninu.

  Jak vyprat tyl, aniž byste ho museli sundat z okna, pokud má vážné skvrny – pomůže prací prostředek

  Pokud na zácloně objevíte skvrnu, kterou nelze vyprat mýdlovou vodou, použijte prostředek na mytí nádobí.Na místo skvrny naneste kapku mycího prostředku a poté ji jemně vydrhněte vlhkou houbou.

  Tento šikovný hack se bude hodit zejména těm, kteří potřebují vědět, jak vyčistit záclony bez praní, pokud visí v kuchyni.Právě v této místnosti se mastné skvrny na nábytku, kobercích a záclonách vyskytují nejčastěji.

  Je možné vyčistit záclony pomocí napařovače

  Pokud máte napařovač, můžete jej použít i k čištění záclon, aniž byste je museli sundávat ze záclonové tyče.Jednoduše držte přístroj 15-20 cm od látky a jemně jím přejíždějte po celé ploše záclon.Tato metoda pomůže nejen odprašit záclony, ale také je osvěžit.

  Je však třeba mít na paměti, že samet a jemné tkaniny, stejně jako plissé záclony, nelze čistit napařovačem.U všech ostatních možností bude tato metoda fungovat.

  Mimochodem, dříve UNIAN uvedl, jak umýt hmyz z čelního skla.Tento problém také nedá mnoha lidem pokoj.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments