HomeTipyJak vyprat záclony, aniž byste je museli sundávat: užitečné rady pro hostesky

Jak vyprat záclony, aniž byste je museli sundávat: užitečné rady pro hostesky

Domov bez záclon na oknech si lze jen těžko představit.Ať už jde o obyčejné záclony nebo tyl, závěsy nebo rolety, římské rolety nebo žaluzie – všechny vytvářejí v místnosti útulnou a příjemnou atmosféru.

Kromě estetické a ochranné funkce však záclony způsobují při péči o ně spoustu starostí.

Nabízíme vám informace o tom, jak čistit záclony, aniž byste je museli sundávat ze záclonové tyče, a také o tom, jak čistit záclony pomocí parního generátoru, zda existuje prací vysavač na záclony a jak záclony správně sundat a vyprat.

Existuje několik jednoduchých možností, s jejichž pomocí můžete záclony vyčistit, aniž byste je museli sundávat ze záclonové tyče / foto: ua.depositphotos.com.

Jak vyčistit záclony, aniž byste je museli sundávat

Nejjednodušší způsob, jak udržet látkové závěsy čisté, je pravidelně je protřepávat.Tento postup provádějte jednou týdně a zbavíte záclony prachu.

Plisované záclony, samet, jemné tkaniny nemůžete čistit párou / foto ua.depositphotos.com.

Jak správně vysávat záclony

Záclony můžete zkusit vyčistit parním čističem: pára, která proniká mezi vlákna, rozpouští molekuly nečistot.

Mějte však na paměti, že páru nelze použít k čištění plissé záclon, sametových záclon nebo jemných tkanin.

Také záclony lze jednoduše vyčistit vysavačem.Tato metoda však bude vyžadovat speciální hubici na vysavač, kartáč nebo měkký hadřík.Vysavač by měl být zapnutý na nejnižší stupeň výkonu.

Pokud není možné nastavit výkon, omotejte trysku mírně vlhkým hadříkem: zabráníte tak vtažení hadříku do potrubí.

A tak nyní víte, jak správně vysávat záclony, jak čistit záclony na váhu a jaká hubice vysavače je pro záclony vhodná.Pokud se však přesto rozhodnete prát těžké záclony, nabízíme vám několik lifehacků, jak prát špinavé záclony.

Jak vyčistit látkové záclony

Aby čištění neskončilo nákupem nových záclon, věnujte před praním záclon pozornost složení látky a zvláštnostem jejího praní, které uvádí výrobce.Například tenký tyl by se měl prát ve studené vodě a žehlit sotva teplou žehličkou, samet se pere v pračce na jemný režim, ale bavlna se chová dobře při styku s běžnými prášky, ale tkanina se může při teplotách nad 50-60 stupňů Celsia a intenzivním odstřeďování srazit.Proto doporučujeme pečlivě prostudovat návod k použití.

Martin Černohorský
Martin Černohorský
Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Recent Comments