HomeTipyJak vyprat skvrny od potu z oblečení: 4 účinné způsoby

Jak vyprat skvrny od potu z oblečení: 4 účinné způsoby

Skvrny od potu na oblečení jsou v létě nevyhnutelným problémem.Odstranění takových skvrn může být obtížné, zejména pokud s praním otálíte.UNIAN pojmenoval 4 účinné způsoby, jak odstranit stopy potu z oblečení pomocí improvizovaných prostředků.

 • Jak vyprat skvrny od potu pomocí jedlé sody.
 • Zbavení se skvrn od potu pomocí peroxidu vodíku.
 • Odstranění skvrn od potu pomocí mýdla na praní.
 • Jak vyprat skvrny od potu pomocí soli.
 • Jak vyprat skvrny od potu pomocí jedlé sody

  Metoda je vhodná pro bílé a světlé oblečení.Připravte hustý roztok jedlé sody – 4 polévkové lžíce.prášku na 200 ml vody.Směs jedlé sody naneste na skvrny od potu rukama nebo zubním kartáčkem.Nechte působit hodinu a věc vyperte ručně nebo v pračce.Voda na praní by neměla být teplejší než 30 stupňů, jinak se skvrny silněji vsáknou.

  Odstraňování skvrn od potu pomocí peroxidu vodíku

  Dalším způsobem, jak vyprat pot z bílé tkaniny, je namočit věc do roztoku peroxidu vodíku.Smíchejte polévkovou lžíci peroxidu s litrem teplé, ale ne horké vody.Namočte věc na 30 minut a vyperte v teplé vodě.Peroxid nepoužívejte na barevné tkaniny – mohl by věc zničit.

  Odstraňování skvrn od potu pomocí pracího mýdla

  Čerstvé skvrny od potu můžete odstranit pracím mýdlem na světlých, tmavých i barevných tkaninách.Tato metoda si ne vždy poradí se starými skvrnami.Nastrouhejte kousek pracího mýdla na hrubém struhadle a rozpusťte v teplé vodě.Namočte do této směsi věc na 2-3 hodiny a vyperte obvyklým způsobem.

  Jak vyprat skvrny od potu pomocí soli

  Solný roztok lze použít na tkaniny jakékoli barvy a materiálu.Tato metoda odstraňuje nejen skvrny od potu, ale také jeho zápach a stopy po deodorantu.Rozpusťte 2 polévkové lžíce soli se sklíčkem v 500 ml vody.Roztok naneste na oblečení na 3 hodiny a poté věc vyperte.Pokud skvrna nevyjde, přidejte do solného roztoku nastrouhané prací mýdlo.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments