HomeTipyJak vyprat rukávy u bundy: 5 nejlepších způsobů

Jak vyprat rukávy u bundy: 5 nejlepších způsobů

V důsledku neustálého nošení se rukávy a límec péřové bundy rychle zašpiní.Ne vždy je možné svrchní oděv zcela vyprat, a proč – vede to k rychlému opotřebení.Problematická místa je lepší vyčistit zvlášť – UNIAN zjistil, jak na to za 10 minut.

Dříve jsme hovořili o tom, jak odstranit mastnou skvrnu z oblečení za 5 minut.

Jak vyčistit rukávy bund v domácích podmínkách – spolehlivé metody

Před výběrem nejlepšího prostředku pro obnovu péřové bundy nebo saka vezměte v úvahu, že je lepší jej nejprve vyzkoušet na nenápadném místě oděvu.Skvrnu nebo jen nečistotu také netřete tvrdými kartáči nebo rukama – hrozí, že tkaninu zdeformujete.Raději se vyzbrojte měkkými houbičkami, utěrkami z mikrovlákna nebo dokonce vlhčenými ubrousky.

Mezi nejúčinnější improvizované prostředky patří zkušené hospodyňky:

 • čpavkový alkohol – ve 100 ml vody zřeďte 1 lžičku alkoholu a 1 lžičku gelu na mytí nádobí, namočte do roztoku houbičku, přiložte na skvrnu, nechte 30 minut působit a smyjte.
 • Mýdlo na praní – potřete problematické místo, nechte působit 30-40 minut, poté otřete vlhkou houbou a smyjte.
 • peroxid – 3 lžičky prostředku zřeďte v 1 šálku teplé vody, namočte do roztoku vatový kotouč, přiložte na problematické místo, potřete zubním kartáčkem, poté navlhčete citronovou šťávou, nechte 20 minut působit a setřete kapesníky.
 • Existuje ještě jedna možnost, ale ta je poměrně banální – použít odstraňovač skvrn.Neexistují zde žádná univerzální doporučení – způsob použití výrobce toho či onoho prostředku uvádí na obalu, takže je lepší se u něj informovat.

  Martin Černohorský
  Martin Černohorský
  Profesionální kuchař. Martin Černohorský v současné době vede rodinnou školu vaření v Praze, kde pořádá také kurzy vaření pro veřejnost. Nyní se rozhodl podělit se o své znalosti v podrobné knize. A jaké jsou její ingredience? Osvědčené recepty, zajímavosti z profesionální kuchyně, vzpomínkové fotografie nebo zábavné ilustrace.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Most Popular

  Recent Comments